Zápasy našich tímov 1.6. - 2.6.
A - tím muži - VI. liga Seniori                  02.06.2019 17:30 FK MARIATHAL BRATISLAVA - NŠK 1922 Bratislava A - tím ženy - I. liga Ženy                         02.06.2019 15:00 NŠK 1922 Bratislava - MFK Dukla Banská Bystrica U19 -  III. liga SD BFZ                 02.06.2019 10:00 FC Rohožník - NŠK 1922 Bratislava U17 -  III. liga MD BFZ               01.06.2019 11:00 MŠK Senec - NŠK 1922 Bratislava WU19 - I. liga dorastenky             01.06.2019 13:00 FC Nitra - NŠK 1922 Bratislava U15 - II. liga SŽ BFZ                   01.06.2019 10:00 NŠK 1922 Bratislava - ŠK Šenkvice WU15 - I. liga žiačky                      01.06.2019 15:00 FC Nitra - NŠK 1922 Bratislava U14 - Starší žiaci (SZM)             02.06.2019 12:00 NŠK 1922 Bratislava (B) - ŠK Kaplna U13 - II. liga MŽ BFZ                  01.06.2019 12:00 NŠK 1922 Bratislava - ŠK Šenkvice U12 - Mladší žiaci (MZM)         02.06.2019 15:00 TJ Malinovo - NŠK 1922 Bratislava (B) U11 - BFZ - PRÍPRAVKA A2    01.06.2019 11:00 NŠK 1922 Bratislava (B) - SDM Domino U10 - BFZ - PRÍPRAVKA B2    01.06.2019 10:00 NŠK 1922 Bratislava (B) - SDM Domino
30.05.2019
A - tím ženy : Domáce víťazstvo nad Lokomotívou Košice
Najbližšie nás v domácom stretnutí čaká v sobotu 18.5. o 12:00 hod Nitra, ktorá bola v konečnej tabuľke uplynulého ročníka jednu priečku nad nami a je to tak aj teraz. Ak Nitru porazíme, súpera v tabuľke predskočíme a dostaneme sa na 4 priečku. Nitra má vo svojom kádri dostatok skúsených hráčok s reprezentačnými skúsenosťami a na ne si musíme dať pozor. Navyše pracujú dobre s juniorskou kategóriou a zopár šikovných junioriek už pravidelne hráva za ženy a neťahajú za kratší koniec povrazu. Bez ohľadu na výsledok nás ale čaká kvalitné obojstranné stretnutie plné dobrých futbalových akcíí a preto všetkých divákov na tento zápas srdečne pozývam. Hodnotenie zápasu s Lokomotívou Košice: VITANA  NŠK 1922 Bratislava - Lokomotíva Košice 2:0 (0:0) góly: 71. Sopóciová a 87. Srnková ZOSTAVA NŠK: Hornakova - Erdelyiova (88. Csibová), Hozzankova, Amarachi, Srnková - Badžgoňová - Patkova (60. Orsolya Rublík ), Absolonová (90. Kkucerkova), Sopóciová, Jendrušova - Frantová (60. Seckova) Hodnotenie Romana Jasovského: Po dobrej sérii sme sa na tento zápas tešili, pretože sa nám otvorila možnosť zabojovať o 4.miesto v tabuľke, čo by bolo po nevydarenej jeseni pre klub úspech. Trénovali sme voľnejšie a aj uvoľnenejšie a chceli sme dostať dievčatá do pohody. Úvod zápasu tomu aj nasvedčoval, súpera sme zatlačili, vytvorili tlak, no šance neprichádzali. Hostí to akoby ešte viac scelilo, začali viac bojovať, no žiaľ ich taktika bola stavaná na prehustení vlastnej polovice a vyrážaní do rýchlych brejkov ... a veľmi ťažko sa cez prehustený defenzívny val dostávalo. Navyše aj napriek tomu, že sme v prvom polčase dobre kombinovali a držanie lopty bolo suverénne pre nás, tak sme mali statický pohyb a chýbal moment prekvapenia. V druhom polčase sme sa viac rozhýbali, prispeli k tomu aj striedania, kde sme postavili dve rýchle hráčky a razom sme si začali vypracovávať aj viac lepších šancí, z ktorých sme dve premenili a to gólom na 1:0 po dorážke Sopóciová a 3 minúty pred koncom po finálnej prihrávke z krídla sama pred brankárkou na 2:0 Srnková si prihrávku prehodila z ľavej nohy na pravú a chladnokrvne zakončila.
17.05.2019
Mládež: Blíži sa záver sezóny
Viaceré tímy nášho klubu sa v aktuálnej sezóne pohybujú na najvyšších priečkach. V záverečnom mesiaci sa bude bojovať o  umiestnenia v tabuľkách. Viaceré tímy majú sezónu rozbehnutú veľmi sľubne. Prinášame prehľad tímov a ich aktuálnych štatistík. Tím                 Skóre              Body               Umiestnenie U19                 24:28              27                    8. miesto U17                 13:19              10                    5. miesto         *Skupina o titul WU19             19:44              16                    4. miesto WU15             3:121              0                      8. miesto U15                 52:59              29                    6. miesto U14                 19:28              9                      6. miesto         *Skupina o umiestnenie U13                 93:11              51                    1. miesto U12                 97:86              30                    9. miesto U11                 50:59              26                    3. miesto U11 B             22:125            8                      7. miesto U10                 50:75              11                    6. miesto U10 B             77:37              25                    3. miesto U9                   135:22            45                    1. miesto   Kategórie predprípravky U8 hrajú turnajovým spôsobom a tím prípravok dievčat ešte v súťaži nenastupuje.
09.05.2019
A - tím: Remíza s lídrom tabuľky
Vo štvrtom zápase jarnej časti sezóny sa tím mužov stretol so súperom z Marianky. Prvý zápas proti tomuto súperovy skončil rozdielom triedy 3:0, no uplynulý víkend sa už niesol v inom duchu. Zápas v ktorom sme uhájili remízu 2:2 hodnotili tréner Ladislav Horvát ml. a vedúci tímu Tomáš Emrich. Tomáš Emrich: Proti lídrovi tabuľky odohralo naše mužstvo výborný zápas. V prvom polčase mal síce súper tlak a prevahu, no vďaka štyrom či piatim fantastickým zákrokom brankára Novosada sme po polčase prehrávali 0:1. V druhom dejstve sme vyrovnali hru i skóre zásluhou utešenej strely kanoniera Brunnera. Hostia potom pritlačili a po jednej z akcii a úspešnej dorážke sa ujali vedenia 2:1. Náš tím nezložil zbrane a z poslednej akcie zápasu sa nám podarilo vyrovnať gólom Daniša na konečných 2:2. Remíza je zaslúžená, mužstvo ukázalo kvalitu i mentálnu silu. Kvalitná príprava a práca v tréningovom procese priniesla prvé ovocie a je pozitívnym signálom do ďalšieho zlepšovania hry i výsledkov. Ladislav Horvát ml.: Remíza s lídrom tabuľky je určite pozitívnym bodom. Sme si ale všetci v tíme vedomí že máme na viac. Samozrejme nejde to hneď, čo napokon ukázala aj polčasová prestávka ktorá nás veľmi posunula. Prvý polčas mal rozpačitý úvod, každý si hral také to bojazlivé svoje zozadu. Už ako hráč som zažil tie pocity že sa hráči v novom tíme pred výzvou silnejšieho súpera akoby stopnú a nehrajú to čo trénujú. Preto ma tešil úvod druhého polčasu kedy sme prebrali iniciatívu a už sa to priblížilo tomu, čo chceme hrať. Kompaktná obrana, kvalitná medzihra, nebezpečné kolmé prihrávky a v neposlednom rade dve zakončenia s rozumom. Vyzdvihnem výkony Novosada, Daniša a Brunnera. Dano Novosad urobil naozaj veľký progres a v 17 rokoch je v tak náročnej súťaži pre brankára oporou tímu. Dominik Daniš sa presadil aj v svojom druhom zápase a gólmi ťahá náš tím. U Pala Brunnera by som vyzdvihol hlavne druhý polčas. Odohral ho naozaj vo vysokom tempe a gólom a asistenciou prispel k výsledku. Počas nasledujúceho víkendu hráme na pôde Ekonómu čiže verím že sa na zápas prichystáme opäť lepšie ako na predchádzajúci. TJ Slávia Ekonóm Bratislava -  Novomestský športový klub 1922 Bratislava 13.4.2019        Sobota            16:30 Športový areál EU
12.04.2019
A - tím: Po troch jarných stretnutiach bez straty bodu
A – tím mužov má za sebou tri kolá v VI. lige OBFZ – Mesto. Po víťazstvách nad Kaplnou a Dragons ich čakal tretí zápas proti B - tímu Tomášova. Zápas hodnotí tréner Ladislav Horvát ml.: Zápas sme odštartovali veľmi dobre. Prvé minúty sme diktovali tempo a dostali sa do príležitosti, ktoré ale sme opäť nepremenili. V 9. minúte nás súper zaskočil gólom po našej chybe na ktorý sme ale rýchlo zareagovali gólom debutujúceho Daniša. V 17. minúte po penalte Kračka už bolo 2:1, no do minúty sme opäť po chybnej spätnej prihrávke a následnom rohovom kope inkasovali. Do polčasu bol náš výkon rozpačitý a s výsledkom 2:2 sme už nič nespravili. Druhý polčas sme opäť odštartovali veľmi dobre a po dobrej iniciatíve Mičucha si súper vsietil vlastný gól. Tento moment nás nakopol a diktovali sme tempo hry až do záveru zápasu. Presadil sa Knapčok a ešte dva krát Daniš, ktorý pri svojom debute strelil hetrik. Na tíme vidieť pokroky ale stále sa nevyhneme hluchým chvíľam hry, kedy sme veľmi zraniteľný. Musím pripomenúť že stále sme len na začiatku cesty. Káder je pokope od januára, čo je veľmi krátka doba na to, aby všetko bolo tak ako chceme. Každá výhra sa počíta ale práve tento víkend nás čaká prvá previerka. FK Mariathal vedie tabuľku a má v tíme viacero skúsených hráčov na čele s kapitánom Radom Augustínom. Ako tím určite pôjdeme za víťazstvom, lebo ak chceme hrať budúcu sezónu o tie najvyššie priečky, takéto stretnutia budeme musieť zvládať. Novomestský športový klub 1922 Bratislava - FK Mariathal Dátum: 7.4.2019, nedeľa     Čas: 12:00 Štadión Novomestského športového klubu
04.04.2019
A - tím žien: Na prvé jarné body musíme čakať
Počas víkendu odohral tím žien prvé jarné kolo I. ligy. Zápas so Spartakom Trnava sme nezvládli a na domáce víťazstvo si ešte musíme počkať. Stretnutie zhodnotil Roman Jasovský: Stretnutie prvého jarného kola nám nevyšlo podľa našich predstáv. Na zraze pred stretnutím sme sa stretli v dobrej nálade, hlavné ihrisko po rekonštrukcii bolo v perfektnom stave, počasie ideálne futbalové, dosť divákov na tribúne ... Žiaľ nabudilo nás to len na prvý polčas, keď sme súpera pritlačili, mali sme hru vo vlastnej moci, dostávali sme sa aj na dostrel súperovej bránky, no strely z diaľky väčšinou končili vedľa, alebo nad bránou ... ku niektorým finálnym prihrávkam z krídla chýbali našim hráčkami len pol krok, či krok ... a v čase keď visel gól už vo vzduchu, sme namierili naše strely buď do brankárky, alebo do súperových hráčok. Trnavské obrankyne boli tak neisté, že lopty, ktoré sa k ním dostali len odkopávali bezcieľne dopredu, alebo do autu ... Súper za prvý polčas len 1x vystrelil smerom na bránku, aj to len z priameho kopu. Do druhého polčasu sme nepochopiteľne nastúpili vo vlažnom tempe, súper naopak veľmi nabudený a akoby v šatni vymenený a žiaľ, v 50.minúte sme inkasovali gól z diaľky, ktorý sa neskôr ukázal ako víťazný. Ku oživeniu sme pristúpili aj k dvojnásobnému striedaniu, no na našich kopačkách bol veľký stres a nervozita a súhra, ktorá bola v prvom polčase, alebo aj v posledných prípravných stretnutiach sa stratila. Navyše sme museli pre zranenia vynútene striedať oporu obrany a kapitánku Hanu Hozzankovu ktorú veľmi boleli narazené rebrá a najlepšiu hráčku zimnej prípravy Danielu Jendrušovu ktorá po hlavičkovom súboji a vystriedaní išla hneď na ošetrenie do nemocnice s podozrením na otras mozgu. Nepomohla ani záverečná zmena na ofenzívnejšie rozostavenie, či postavenie gólového žolíka Veroniky Frantovej, vytúžený gól sme jednoducho nevedeli dať a ani vypracovať si nejakú vážnejšiu šancu. Verím, že tento výsledok nás ešte viac zmobilizuje, zomkne a spojí všetky sily do jedného cieľa. verím, že aj naša hra pôjde smerom k vyššej kvalite, keďže po zimnej príprave budeme trénovať na živej tráve na veľkom ihrisku, čo nám v zimnej príprave trocha chýbalo, ale musíme využívať podmienky, aké máme k dispozícii, vyhovárať sa na to nemôžeme. Najbližší víkend máme prípravný zápas, kde chceme dať viac príležitostí hráčkam zo striedačky a ten ďalší víkend hostíme Žilinu, na ktorú sme všetci namotivovaní, pretože nás v doterajšom účinkovaní v 1.lige žien vždy porazila, naposledy na jeseň nešťastne 2:3. Verím, že sa zranené hráčky čoskoro uzdravia a hráčkam, ktoré sa nedarilo, dostanú do pohody, aby sme zaknihovali prvé jarné domáce víťazstvo. Musíme dať všetci hlavy hore.
04.04.2019
A tím žien: I. liga žien odštartuje už tento víkend
V nedeľu 31.3. začínajú svoje majstrovské súťaže  aj ženské kluby I. a II. Ligy žien .. Naše družstvo NMŠK Bratislava, ktoré išlo do tohto ročníka s mimoriadne ambicióznym cieľom získať 4.miesto si momentálne drží  šieste miesto so štvorbodovou stratou na štvrtú Nitru a 3 bodovým nádskokom na družstvá od 7.do 10.miesta (Trnava, Žilina, Banská Bystrica, Ružomberok). Pôsobenie tímu počas jesene a blížiacu sa jarnú časť priblížil Roman Jasovský: S výsledkami a hrou v jesennej časti nepanuje u nás spokojnosť. Družstvo žien sa pred sezónou posilnilo naozaj o zvučné mená skúsených hráčok s reprezentačnou minulosťou, či už v reprezentácii A kategórie, alebo v mládežníckych reprezentáciách. Medzi nové posily sa okrem iných kvalitných hráčok zaradili aj dve exotické hráčky z Nigérie, ktorým ale trvalo nejaký čas vybaviť legalizáciu pobytu, či registráciu v našom klube. Jeseň sme začali dobre, víťazstvom u nováčika v Trnave 2:1 a víťazstvo v Banskej Bystrici 3:1. Potom ale zdá sa prišla kľúčová prehra 2:3 v Žiline, kde nás evidentne poškodili rozhodcovia a prehra 0:3 na Slovane, kde ešte v 74.minúte bol bezgólový stav, no napokon Slovan musel v tomto stretnutí kopať až dva pokutové kopy, aby dosiahol víťazstvo 3:0. Výkon družstva v tomto stretnutí bol ale veľmi dobrý a aj preto prehra rozdielom triedy veľmi škrela.  Následne sme vyhrali 3:1 v Ružomberku, kde sme mali hlavne v prvom polčase veľmi veľa streleckých príležitostí, no stretnutie sme nechali otvorené a dramatické až do konca. Žiaľ, po tomto stretnutí 5.kola sme už nezabodovali, postupne sme prehrali u vicemajstra v Bardejove 0:1, gólom z vymysleného pokutového kopu v 61.minúte, kde sa ale naše dievčatá za výkon vôbec nemusia hanbiť, práve naopak, za výkon som im bezprostredne po zápase úprimne poďakoval ... následne sme prehrali 1:2 v Košiciach, kde sme predviedli naozaj veľmi zlý výkon, čo bolo pravdepodobne zapríčinené aj tým, že sme „rovno z autobusu vybehli na ihrisko“, keďže sa nám v Rimavskej Sobote pokazil autobus a cca 100 minút sme čakali na náhradnú prepravu a prehry v Nitre 1:2 a doma s Myjavou 0:1 len odzrkadlili nespokojnosť s poslednými výsledkami a herným prejavom. Do zimnej prípravy sme išli s tým, že chceme stabilizovať a ustáliť káder, nechceli sme brať mnoho nových posíl. Novými hráčkami sú akurát Gréta Hviščová, ktorá si doliečuje zranené koleno, takže veľkú časť zimnej prípravy vynechala a Petra Manová, ktorá rok a pol nehrala aktívne futbal, takže keď sa dostane do futbalovej pohody, bude pre nás v koncovke mimoriadne prospešná. Po dlhodobom zranení sa nám k futbalu postupne vracajú Beáta Buranová, Radka Zlatošová  a Lucia Krčméryová, naopak v prípravnom zápase s chlapcami sa vážne zranila naša predbežne dohodnutá posila Tamara Ordzovenská zo Spišskej Novej Vsi, ktorá by zefektívnila našu koncovku, no minimálne do leta sa bude liečiť. Z našej juniorky sme do niektorých tréningových jednotiek družstva žien preradili Rebeku Režnú a Miriam Blaškovičovú.  Do Rakúska odišli Stefanova Denisa a Czvedlerová Dominika a z hosťovania sa do Slovanu vrátila Veselská Viktória. V zimnej príprave sme každý víkend odohrali prípravné stretnutie, alebo turnaj, kde sme preverovali našu defenzívu a ofenzívu ... a hlavným našim cieľom bolo dostať družstvo do pohody, čo sa nám verím podarilo. Výhodou jarnej časti je, že hráme 8 z deviatich ligových stretnutí doma, keďže sme pre rekonštrukciu ihriska takmer celú jeseň hrali vonku. I toto by mohlo byť kritérium k pohode v družstve, pretože cestovanie hlavne skoro ráno vplýva na psychiku a fyzickú pripravenosť hráčky.  Som rád, že niektoré posty máme zdvojené a máme tak viac príležitostí na striedanie kvalitných hráčok aj zo striedačky.  Náš optimistický cieľ stále platí, umiestniť sa do 4.miesta, no reálny cieľ je záchrana v I.lige žien, pretože vzhľadom k podmienkam, aké nám vedenie klubu vytvára si tento klub zostup do II.ligy žien nezaslúži. I. liga žien SFZ 31.3.2019     Nedeľa     15:00 Štadión Novomestského športového klubu Novomestský športový klub 1922 Bratislava -  FC Spartak Trnava
28.03.2019
A - tím: Jarný štart v Kaplnej úspešný
Štart jarnej časti sezóny odštartoval náš seniorský tím mužov víťazne. Na ihrisku piateho celku tabuľky sme sa vytrápili, no jednoznačnou kvalitou sme zápas doviedli do víťazného konca 1:2. Vďaka víťazstvu sme práve nášho súpera preskočili. Ladislav Horvát ml.: "Chlapcov som pred realitou šiestej ligy dlhodobo upozorňoval. Vedel som, že hlavne jednotlivci z vyšších súťaží sa veľmi ťažko adaptujú na tak špecifickú súťaž. Ťažký terén, súper so skúsenými hráčmi ktorí dlhodobo pôsobia v tejto súťaži niekoľko krát zaskočili náš tím. Popravde zápas sme si zápas spravili náročnejší než mohol byť. Nepremenené šance držali súpera v hre a nebyť dvoch brilantných zákrokov Novosada, po zápase by sme sa netešili. Pozitívom je že sa presadili útočníci Pavol Brunner a mladý Pavol Kríš. Musím taktiež pochváliť celý tím za organizovanú defenzívu v posledných minútach, kedy sme súpera už k ničomu nepustili a tešili sa z troch bodov. Poďakovať chcem aj tímu Kaplnej, ktorá nás privítala na svojom štadióne a bola húževnatým súperom a jej hráči prejavili veľkú snahu." Vedúci tímu Tomáš Emrich priblížil priebeh stretnutia: "Úvodný zápas jarnej časti sme odohrali na ihrisku Kaplnej. Na ťažkom teréne sa náš tím snažil o kombinácie a aktívnu hru smerom dopredu. Išli sme do vedenia pekným gólom mladého útočníka Kríša. Domáci sa spoliehali na štandartné situácie a z jednej vyrovnali. V druhom dejstve sme sa prispôsobili pomalšiemu tempu a pripustili sme vyrovnanie hry. Našťastie nás dvoma skvelými zákrokmi podržal Novosad. Po aktivite striedajúceho Balabana dal rozhodujúci gól Pavol Brunner. Je škoda že ďalšie dobré príležitosti nevyužil on ani náš kapitán Roman Jajcay. Proti nepríjemnému súperovi sme ale zaslúžene vyhrali. Mohli sme ale rozhodnúť aj skôr a ušetriť si zbytočné nervy v závere."   Strelec víťazného gólu Pavol Brunner: “Po vcelku úspešnej príprave sme sa už nevedeli dočkať prvého súťažného zápasu. Avšak terén neprial našej hre ale na to si musíme zvyknúť a pracovať na tom aby nás také veci nemohli limitovať. Mrzia ma hlavne nepremenene šance, kvôli ktorým sme si zbytočne zkomplikovali zápas. Pevne verím že sa poučíme a v nasledujúcom domácom zápase potvrdíme našu kvalitu.” Zostava: Brankár: Novosad Obrancovia: Križan, Jurík, Gabriel, Varga Záložníci: Hošo, Jajcay, Kračko Útočníci: Brunner, Kríš, Bellay Striedali: Kyselák, Mičuch, Balaban, Knapčok, Rabb Nasledujúci zápas „A- tímu“: Novomestský športový klub 1922 Bratislava – FK The Dragons 24.3.2019 na štadióne NŠK 1922 Bratislava o 12:00
21.03.2019
A - tím: Už tento víkend odštartujeme jarnú časť
V nedeľu začína jarná časť sezóny VI. ligy mužov. Náš tím nastúpi o 15:00 v Kaplnej. Počas jesene sa mužstvo vedené Ladislavom Horvátom st. umiestnilo na 6. mieste tabuľky. Tesne po začatí pauzy tím prevzal Ladislav Horvát ml.. Cieľom sa stalo prebudovanie kádra a príprava smerom k budúcej sezóne. Celý priebeh prevzatia tímu, procesu prípravy a plánov na jar a budúcnosť nám práve preto priblížil nový tréner mužov: „ Tím som prebral v situácií pri ktorej som vedel že nás čaká veľká práca. Hráči boli demotivovaní, síce hrali na nižšie súťaže obstojný futbal ale bohužiaľ im to tam nepadalo a v defenzíve im chýbal kúsok šťastia. Vedel som že ak máme s mužským futbalom v NŠK niečo robiť, musím posilniť káder. Ako tréner dorastencov som na jeseň pozorne sledoval počínanie dorastencov v mužoch a videl som že aj tadiaľto vedie cesta, no nie ako nositeľmi stability tímu. Oslovil som niekoľko hráčov z môjho hráčskeho pôsobenia ktorý už z určitých dôvodov nemohli byť v tímoch 3. ligy. Ku kostre tímu som teda doplnil niekoľko hráčov ktorý zapadli do tímu nielen futbalovo, ale zatiaľ môžem povedať že aj ľudsky. Prípravu sme odštartovali druhý januárový týždeň. Bol som naozaj prekvapený dochádzkou na tréningy, priemer bol približne 14 hráčov na tréning, čo nieje zvykom ani vo vyšších súťažiach v našom kraji. Hráči sa celkom dobre adaptovali na novú formu poňatia hry a ukazovalo sa to postupne aj v zápasoch. Na úvod sme absolvovali zimný turnaj BFZ kde sme ako úplný outsider obstáli s celkom prijateľnými výsledkami: FK Slovan Most pri BA. ( 3.liga ) : NŠK 1922 Bratislava                          6:0 NŠK 1922 Bratislava : FK Lamač ( 4.liga )                                                 1:2 ŠK Svätý Jur ( 4.liga )  : NŠK 1922 Bratislava                                            5:0 MKF Slovan Záhorská Bystrica ( 5.liga ) : NŠK 1922 Bratislava               1:11 NŠK 1922 Bratislava : FK Rača ( 3.liga )                                                    1:10 Po zimnom turnaji som si uvedomoval že naše výkony budú závisieť hlavne od faktoru či budú ťažiskový hráči k dispozícií. Zamerali sme sa aj na dotrénovanie herného systému. Na záver prípravy sme odohrali ešte dva zápasy a to so Zohorom a Rusovcami. Už zimný turnaj ukázal že vieme byť v dobrom zložení súperom aj pre 4. ligu, preto som bral zápas so Zohorom ako vhodnú konfrontáciu. Po zápase bolo jasné, že chlapci potrebujú výzvu a prijal som aj zápas s Rusovcami. Musím povedať že sme mali možnosť vidieť veľmi dobrý futbal a výsledok bol pre obe strany zaslúžený. FC Zohor ( 5.liga ) : NŠK 1922 Bratislava                                                  1:6 MFK Rusovce ( 3.liga ) : NŠK 1922 Bratislava                                          3:3 Čo sa týka skladby kádra tak som veľmi rád že kostru tvoria naši mládežnícky tréneri. Dovedna 7 hráčov pôsobí u nás v klube v mládeži. Presne týmto smerom by mohla smerovať naša práca a skĺbenie výchovy mládeže s kvalitným seniorským tímom. Do tímu sme taktiež zakomponovali 6 dorastencov, na trvalo v ňom budú hlavne hráči ročníka 2000 Kyselák, Kríš, Kozánek no ďalší traja Novosad, Bujna a Rak dostanú určite ešte príležitosť. Príchodov do kádra bolo viacero, niektoré sa uchytili viac niektoré menej ale myslím že prínos je značný. Samozrejme až súťaž ukáže aký efekt na výsledky tímu budú mať. Príchod sme zaznamenali aj na pozícií kondičného a vedúceho tímu. S tímom začal spolupracovať Radomír Mida ktorý sa stará o fyzickú časť prípravy a ako vedúci tímu sa o dianie okolo tímu bude starať Tomáš Emrich.“ Káder „A“ tímu na jarnú časť sezóny: Brankári: Daniel Novosad Marko Kozánek Obrancovia: Marián Križan Matej Mifkovič Lukáš Varga Richard Jurík Dominik Černák Matúš Celnár Marek Gabriel             príchod z Rakúska Záložníci: Roman Jajcay Jakub Hošo Erik Kyselák Dominik Kračko        príchod z MŠK Žilina Jakub Bella                 príchod z FC Petržalka Milan Mičuch            príchod z OŠK Chorvátsky Grob Útočníci: Pavol Brunner Pavol Kríš Ivan Balaban Tomáš Michálek Martin Melichárek Roman Kovács Martin Knapčok Maroš Susedka Martin Susedka Patrik Bellay              príchod z FK Slovan Most pri BA. Roman Rabb              prichod z TJ Družstevník Dolný Štál Realzačný tím: Hlavný tréner: Ladislav Horvát ml. Asistent trénera: Pavol Brunner Kondičný tréner: Radomír Mida Vedúci tímu: Tomáš Emrich ŠK Kaplna – Novomestský športový klub 1922 Bratislava VI. liga OBFZ Mesto Nedeľa            17.3.2019        15:00
16.03.2019
Prípravka U10: Víťazstvo na turnaji v Horne
Prípravka U10 cez víkend uspela na turnaji v rakúskom Horne.  Už od prvého zápasu chlapci herne dominovali nad súperom a v nastavenom trende pokračovali počas celého turnaju. Prezentovali sa kombinačnou útočnou hrou a v obrannej fáze nepúšťali súperov k ničomu o čom vypovedá naše celkove skóre 10:1. Z individualít treba vyzdvihnúť hráčov Matej Hulík a Stanislav Kondla, ktorý vyhral aj ocenenie pre najlepšieho hráča turnaja. Dúfame, že našu prípravku U10 tento výsledok nakopne a budú predvádzať podobné výkony aj v blížiacej sa lige.     Výsledky: NŠK- Sv Horn     1:0 NŠK- SC Retz     3:0 NŠK- SV Groß-Siegharts    4:1 NŠK- SC Zwettl 2:0
06.03.2019
Prípravka U9: Výhra na turnaji v Mosonmagyaróvári
Turnaj v  Mosonmagyaróvári zhrnul tréner Roman Jajcay:  Počas víkendu sme s našou prípravkou C zaznamenali víťazstvo na kvalitne obsadenom turnaji v Mosonmagyaróvári. Už od úvodného zápasu sme dominovali a diktovali tempo hry. Prvé dva zápasy v skupine sme zvládli ako po výsledkovej stránke tak aj po hernej. Posledný zápas v skupine sa chlapci bohužiaľ prispôsobili súperovi namiesto toho aby oni nastavili tempo hry a aj vzhľadom na veľké množstvo nevyužitých šancí sme len remizovali. Zo skupiny sme postupovali z prvého miesta a čakalo nás semifinále. Po dohovore chalanom v šatni zmenili svoj prístup z posledného zápasu a semifinále sme s prehľadom zvládli. Vo finále sme dominovali po hernej stránke a súpera sme prakticky k ničomu nepustili. Chalani predvádzali pekný kombinačný futbal a  v obrannej fáze si svoje úlohy plnili do bodky o čom svedčí naše skóre 16:2 z 5 zápasov. Za zmienku stojí aj výkon nášho hráča Filipa Federiča ktorý vyhral najlepšieho strelca turnaja s počtom gólov 11. S predvedenou hrou sme nadmieru spokojný ale stále máme čo zlepšovať .     Výsledky: skupina NŠK - Gyorújfalu  4:0 NŠK - Ustokos  2:0 NŠK - Csorna   2:2 semifinále NŠK - Gyorzámoly  6:0 finále NŠK - MTE 1904   2:0
19.02.2019
Hodnotenie jesennej časti: Starší dorast U19
Starší dorast v závere minulej sezóny prebral tréner Ladislav Horvát ml.. Do novej sezóny išeil s ambíciou posunúť tím zo spodných priečok smerom nahor. Takto zhodnotil pôsobenie v jesennej časti sezóny:    Predsezónne očakávania, byť v prvej polovici tabuľky sme nenaplnili. Káder tohto tímu má po futbalovej stránke určite na lepšie výsledky ale limitujú nás fyzické parametre hráčov a ich morálno-vôľové vlastnosti. Svedčí o tom že sme celkovo 8 zápasov hrali s jednogólovým rozdielom a z toho sme v piatich strácali body. Výkyv sme zaznamenali v štyroch zápasoch, kedy sme proti Iskre a Bernolákovu predviedli podpriemerný výkon a v zápase s Interom sme ťahali jednoznačne za kratší koniec, pričom bola citeľná prítomnosť hráčov z druhej ligy. Víťazný zápas s Rohožníkom sme od úvodu diktovali tempo a zvíťazili 6:0. Veľmi nám taktiež pomohol príchod nových hráčov ktorý vytvorili tlak na základnú zostavu a postupne sa do nej aj prepracovali. Keďže sme dlhodobo v staršom doraste pracovali s úzkym kádrom, bola to nová situácia pre viacerých stálych hráčov. Hráči ako Bujna, Rak alebo Kyselák boli citeľným prínosom. Z našich dlhoročných hráčov podávali výkony na vysokej úrovni hlavne Uhlár a brankár Novosad, ktorý sa výkonmi prepracoval aj k mužom. Zapracovali sme veľmi dobre hráčov z mladšieho dorastu. Pravidelne nastupujúci Hužovič a Blanár patrili k jedným z najlepších hráčov aj keď druhý menovaný sa ešte nevyhol výkyvom formy. V zápasoch sa objavili aj iný, medzi ktorými spomeniem Hornáčeka ktorý strelil štyri góly v úvode sezóny. Zimná príprava nám dáva priestor k dopracovaniu práve fyzickej zložky ktorá nám chýba. Na hráčoch je vidno že po futbalovej stránke rástli ale nevedia svoje futbalové zručnosti vložiť do zápasu. Taktiež sa sústredíme na taktickú stránku hry na ktorej pracujeme od úvodu sezóny a postupnými krokmi smerujeme k tomu, aby naša hra nielen vyzerala ale bola aj efektívna. V zimnej príprave sme účastníkmi zimného turnaju BFZ, kde sa v A skupine stretneme aj s druholigovými mužstvami. Prípravu zakončíme generálkou v Galante. Úvodný zápas jarnej časti odohráme v Hamuliakove 23.3.2019 o 15:00.