Mladší žiaci U12:  Výhra na turnaji v Tullne
Naši mladší žiaci U12 sa zúčastnili v rakúskom Tullne ďalšieho turnaju. Turnaj vyhrali a priebeh nám zhrnul tréner Martin Gubov: Počas víkendu sme zaznamenali víťazstvo na turnaji v Tullne. Začiatok síce nebol ideálny, prvé dva zápasy skončili remízami, hoci v oboch zápasoch sme mali drvivú prevahu s množstvom vyložených šancí. Ale laxný prístup nás stál zbytočné straty bodov, pretože takýchto súperov musíme jednoznačne zdolávať. Po druhom zápase podobne ako na turnaji v Olomouci padli v šatni aj tvrdšie slová, boli aj nejaké slzičky a zrazu začala „mašina“ fungovať . S ľahkosťou sme zvládli ďalšie štyri zápasy a to aj napriek tomu, že sme opäť pozahadzovali nemožné. Turnaj sme vyhrali absolútne zaslúžene. Tlieskali nám tréneri, tlieskali nám diváci. Predvádzali sme krásny futbal, s množstvom kombinácií na jeden-dva dotyky, predviedli sme aj zopár individuálnych akcií. Patrik Srna v bráne tentoraz nemal naozaj takmer žiadnu prácu. Naše smerovanie je dobré, treba ale zostať nohami na zemi. S pokorou pôjdeme ďalej. Budeme ešte tvrdšie pracovať, aby sme sa vyrovnali tým najlepším.  Výsledky: NŠK - USV Lengenfeld  1 : 1 NŠK - Fach Donaufeld  1 : 1 NŠK - FC Mauerwerk  1 : 0 NŠK - Wolfsgraben  7 : 0 NŠK - FC Tulln  1 : 0 NŠK - SC Brunn  3 : 1
22.01.2019
Hodnotenie jesennej časti: Starší žiaci U15
Po začatí prípravy na jarnú sezónu nám priniesol tréner Tomáš Jurišta ohliadnutie za jesennou časťou starších žiakov U15:  Po vcelku vydarenej letnej príprave, ktorá bola síce dlhá ale relatívne sa nám vyhýbali vážnejšie zranenia, sme s veľkým očakávaním vstúpili do súťaže výhrou v Malackách. Veľmi nás potešil nielen výsledok ale aj predvedená hra. Na chlapcoch bolo vidieť že majú na futbal chuť. Ďalšie kolo sme mali voľno a potom sme v Šamoríne vyfasovali osmičku. V podobnom móde prebehla celá jesenná časť. Dokázali sme zahrať časť zápasu vyrovnanú partiu s najlepšími v súťaži a naopak prehrať so súpermi nad ktorými sme herne dominovali.  Najviac nás mrzia nevyrovnané výkony jednotlivých hráčov. Nie vždy je kolektív schopný nahradiť slabší výkon jednotlivca napriek tomu že futbal je kolektívna hra. Akonáhle sme vybehli do zápasu a zachytili sme jeho začiatok, výkony hráčov išli hore. Ak sme sa nechali na začiatku zastrašiť súperom, zvesené hlavy nám predurčili ďalší vývoj zápasu. Chýba väčšia viera vo vlastné schopnosti a sily. Všetci hráči ukázali že futbal hrať vedia. Úseky hry, keď sme predvádzali natrénované kombinácie pri ktorých sa individuálne presadzovali jednotlivci, nám vždy dali zabudnúť na neúspech a tešili sme sa na najbližší zápas. V každom zápase či už sa nám darilo alebo nie, dobre zahrali iní hráči. Tešíme sa hlavne z výkonov hráčov, u ktorých sme počas polsezóny zaznamenali najväčší výkonostný rozdiel. Je zrejmé, že každý ktorý chce a poctivo trénuje sa herne presadí. Ideme do zimnej prípravy s mladými futbalistami ročník narodenia 2005 a mladšími, ročník 2004 bude trénovať už s mladším dorastom. Veríme, že sa tým vytvorí priestor pre hráčov, ktorý dostávali v jesennej časti súťaže menšiu minutáž v zápasoch. Tiež si myslíme, že pre chlapcov r. 2004 je to výborná príležitosť výkonostného rastu. Tešíme sa na jarnú sezónu, chlapcom želáme pevné zdravie, trénerom a rodičom trpezlivosť a všetkým spoločne veľa radosti.
17.01.2019
Hodnotenie jesennej časti: Mladší žiaci U13
Mladším žiakom U13 sa zatiaľ darí nevídaná vec. Počas dvanástich jesenných zápasov nestratili ani bod. Túto neuveriteľnú sériu víťazných zápasov zhrnul tréner Ladislav Horvat st.: Cieľe pred súťažou neboli vyhrať ligu, ale naučiť chlapcov hrať futbal. Vieme že konkurenčné kluby veľa krát hrajú účelný futbal len na víťaztvo, keď nakopávajú loptu na najrýchlejšieho hráča. Našou prioritou je naučiť chlapcov a dievčatá hrať kolektívny futbal, a pripraviť ích pre seniorský futbal. Chlapci mali dobré základy od predchádzajúceho trénera Martina Gubova. Prospelo nám aj konkurenčné prostredie, keď bolo náročné nominovať len 12 až 14 hráčov na zápas. Spoločné tréningy mladších žiakov dávajú možnosť zaradiť alebo vyradiť hráča do Ačka alebo opačne. Upravili sme tréningový proces ktorý, posunul hráčov výkonostne a futbalovo dopredu. Tieto skutočnosti sa pekne skĺbili a zdolali sme vštkých súperov v lige. Pre zaujmavosť v 2.lige nastúpilo 20 hráčov, z toho 13 hráčov dalo aspoň jeden gól. Pred druhým PSČ Pezinok máme osem bodový náskok ktorý by sme radi udržali, no prioritou na jar ostáva naučiť hráčov hrať futbal podľa našej koncepcie. 
27.12.2018
Prvá jeseň prípravky dievčat
Pri vzniku NŠK sa od založenia počítalo aj s tímom žien. Vedeli sme že ak má byť práca so ženským futbalom koncepčná, musíme vytvoriť štruktúru mládeže. Tak vznikali tímy dorasteniek, žiačok a napokon od uplynulého leta, dievčenská prípravka. Pozíciu trénerky prijala hráčka tímu žien Viktória Sopóciová. Práve ona priblížila zrod nového družstva: Prípravka dievčat začala v septembri s malým počtom dievčat, no už počas prvých dvoch týždňov sme sa dostali k počtu 16 hráčok. Čo ma teší najviac je účasť na tréningoch ktoré máme dva krát do týždeň a účasť na nich sa pohybuje medzi 12 – 14 hráčkami. Keďže dievčatá sú len na futbalových začiatkoch, sú tak zložené aj tréningové jednotky s princípom pomaly ďalej zájdeš. V NŠK sa tak môžeme radovať že za tri roky práce sme vytvorili základnú štruktúru ženského futbalu. Dievčatá tak môžu u nás odmalička športovať a ženský tím má záruku dlhodobého fungovania. Predošlé dva víkendy sme absolvovali na záver sezóny dva turnaje. Prvý vo Svätom Júri a druhý organizovaný tímom SC Brunn v Mödlingu. V januári začneme opäť naplno pracovať a spolu aj s hráčkami získavať nové skúsenosti.
12.12.2018
Hodnotenie jesennej časti: Mladší žiaci U12
Na začiatok zopár čísiel. Spomedzi 16-tich účastníkov súťaže MZM A sme obsadili 10. miesto, v 15-tich zápasoch sme sa 5-krát tešili z víťazstva, 2-krát sme remizovali a 8-krát odchádzali s prehrou, získali sme 17 bodov pri celkovom skóre 49:54, v tabuľke pravdy máme -4 body. O naše góly sa podelili: Dárius Majidi 16 gólov Lukáš Ďurák 8 gólov Sebastián Maťo 6 gólov Kristián Tiko 4 góly Jakub Podolský 3 góly Matúš Landsmeer, Lukáš Zvozil, Denis Ležovič po 2 góly Jakub Dúbravka, Lukáš Farkaš, Tomáš Petöcz, Patrik Srna, Patrik Hlavačka, Martin Rigo po 1 góle Bilancia domácich zápasov: 7 2 2 3 22:18 8 bodov Bilancia zápasov na ihriskách súperov: 8 3 0 5 27:36 9 bodov Celkovo nie som spokojný s umiestnením a hlavne nie som spokojný s predvádzanou hrou a prístupom, či už k zápasom, ale aj k tréningovému procesu. Som si vedomý, že ak chceme napredovať, tak musíme odstrániť niektoré nežiadúce veci. Na druhej strane viem, že jar býva vždy podstatne lepšia. Chlapci si osvoja isté princípy a prejaví sa to aj na hre a výsledkoch družstva. Samozrejme, podmienkou je kvalitná zimná príprava.  Pri pohľade na tabuľku je zrejmé, že to 10. miesto je vlastne zákonité. S družstvami pred nami sme získali len dva body za dve remízy, s ostatnými sme ťahali za kratší koniec. Veľakrát nám chýbalo srdce a chcenie. Každý jeden súper mal väčšiu túžbu po víťazstve. Máme problémy s koncentráciou, dostávame veľmi rýchle góly hneď na začiatku a potom už v sebe nemáme dostatok morálno-vôľových vlastností zvrátiť zápas v náš prospech. Najväčším naším problémom je nedôraz v osobných súbojoch. Musíme sa naučiť, že hneď po získaní lopty vyrážame smerom dopredu. V zápasoch proti slabším súperom chceli hráči hrať príliš individuálne, no ak by sme hrali kolektívne, na jeden, dva dotyky, tak tých gólov v sieti súpera by bolo podstatne viac. Je vidieť, že futbalovo viacerí hráči napredujú. Pozitívom je aj fakt, že najmä obrancovia sa neznižujú k bezhlavému odkopávaniu lôpt. Možno si rodičia veľakrát povedia, že sme to mali „odpratať“ do bezpečia, ale verte mi, že toto je podstatne lepšie pre váš futbalový rast. Pevne verím, že zimnú prípravu poctivo odmakáme. Máme aj dosť halových turnajov, ktoré ale beriem skôr ako spestrenie ťažkej zimnej prípravy. Napriek tomu, na turnaje budeme chodiť v tom najsilnejšom zložení, aby sme predviedli hru, ktorá bude jednak dobrou reklamou klubu a zároveň „očarí“ organizátorov, ktorí nás budú potom pozývať na kvalitne obsadené turnaje.
06.12.2018
Hodnotenie jesennej časti: Prípravka U11
Počas jesennej časti prípravku U11 viedla dvojica trénerov Lukáš Varga a Igor Lintner. Igor Lintner po tejto časti sezóny ukončil pôsobenie v NŠK a za jeho prácu mu v mene celého klubu ďakujeme. Na túto veľmi dôležitú pozíciu sa presunul Radomír Mida ktorý v NŠK trénuje už druhý rok. Jesennú časť sezńy 2018/2019 zhodnotil Lukáš Varga: Naša najstaršia kategória prípraviek U11 nastupovala v dvoch ligách A1 a A2. Zatiaľ čo v lige A1 sme sa držali počas jesene na horných priečkach tabuľky, v A2 sa nám až tak nedarilo. Ako cieľ sme nemali len vyššie umiestnenie v tabuľkách ale hlavne vyrovnanejšie výkony. Pozitívom ale bolo že sa hráči snažili o hru založenú na kolektívnosti a kombináciách. Napriek dobrému hernému prejavu sa nám v niektorých zápasoch nepodarilo nakloniť výsledok na našu stranu. V zápasoch nám chýbala strelecká efektivita na ktorú sme potom doplácali. Proti tímom z hornej časti tabuľky sme boli viac ako vyrovnaným súperom a vedeli sme im konkurovať. Bohužiaľ záver jesennej časti nám nevyšiel podľa predstáv, keď sme v štyroch posledných zápasoch získali iba 2 body. Po skončení jesennej časti nás čaká hlavne zimná halová liga ale aj zaujímavé turnaje v Rakúsku, Maďarsku a na asi najatraktívnejší nastúpime v Olomouci 15.12.2018. V zimnej príprave sa zameriame na zdokonaľovanie herných činností jednotlivca ktoré sú ťažiskové v tejto vekovej kategórií. Popri futbalových stránkach sa budeme snažiť aj o zlepšenie prístupu a morálky hráčov v tréningoch či zápasoch,  kde určite ešte máme rezervy.
02.12.2018
Hodnotenie jesennej časti: Prípravka U10
Trénerom U10 je náš dlhoročný hráč Matej Mifkovič, ktorý aj napriek mladému veku robí s touto kategóriou vynikajúcu prácu. Jesennú časť sezóny 2018/2019 pre nás zhodnotil takto:  Prípravka U10 hrala dve ligy B1 a B2 súbežne, v ktorých počas jesennej časti ukázala veľmi kolísavé výkony. Paradoxne, proti tažším súperom ukázali naši chlapci veľký pokrok oproti minulej sezóne, zatiaľ čo proti slabším súperom sme nevedeli nadviazať na kvalitnú hru a potvrdiť rolu favorita. Prispela k tomu vyťaženosť a časté vynútené zmeny v zostave sposobené absenciami našich kľúčových hráčov na niektorých zápasoch, ale sme presvedčení, že mužstvo má dostatočný potenciál, aby stabilizovalo výkonnosť počas celej sezóny. Tím sa prezentuje kombinačnou hrou po zemi, ktorá sa javila na veľmi slušnej úrovni počas väčšiny jesenných zápasov. Avšak, kameňom úrazu mužstva je slabá efektivita v zakončovaní, na čom sa podpisuje fakt, že mužstvu zatiaľ chýba čistokrvný zakončovateľ, z čoho vychádza aj to, že vačšina gólov je rovnomerne rozdelená medzi našich viacerých ofenzívnych hráčov. Naším cieľom na zimu je zapracovať najmä na skvalitnení osobných súbojov v obrannej aj ofenzívnej fáze, kde doplácame na nedôraznosť v súbojoch. Ďalej sa budeme snažiť zapracovať na zvýšení efektivity zakončovania, kde budeme klásť dôraz najmä na razanciu strely a správne načasovanie, za účelom odstránenia zbrklosti z kopačiek našich zverencov. Individuálne treba vyzdvihnúť výkonosť Roberta Valčeka, ktorý hra sa na poste stredného obrancu prezentuje veľkým prehľadom a bojovnosťou, ktorou kompenzuje svoj útlejší vzrast, a vďaka nej dosahuje vysokú úspešnosť vyhratých osobných subojov. Naším ofenzívnym tahúňom je Michal Rác, ktorý je naším najlepším strelecom, ale na ihrisku dominuje predovšetkým svojimi kreatívnymi schopnosťami. Sme veľmi radi za veľky výkonostný rast hráča Denisa Artima, ktorý svojimi niektorými výkonmi počas jesennej časti milo prekvapil. Bohužiaľ, v BFZ lige pripraviek B1 sme ukončili jesennú časť až na predposlednom 6. mieste so skore 35:47 vzhľadom na kolísavé výkony, zatiaľ čo v menej kvalitnej lige pripraviek B2 sa držíme na peknom 2. mieste so skóre 57:24 a s dvojbodovým mankom na prvé miesto.
21.11.2018
Hodnotenie jesennej časti: Prípravka U9
Tím U9 vyhral na jeseň všetky svoje zápasy a umiestili sa na prvom mieste v ich súťaži. Tréneri Roman Jajcay, Matej Mifkovič zhodnotili jej priebeh : Naša najmladšia prípravka si v jesennej časti ligy viedla podľa očakavaní veľmi dobre. Vačšina hráčov odohrala minulú sezónu spolu v tíme s hráčmi, ktorí sú o ročník vyššie, čo sa odzrkadlilo na našej hernej dominancii a výsledkoch v lige, kde sme momentálne bezkonkurenčne prví. V úvodnom kole sme zaznamenali  vysoké víťazstvo nad FK Vrakuňa v pomere 11:0 a nastolený herný aj výsledkový trend sa nám podaril udržať počas celej jesennej časti, čo sa odzrkadlilo aj na našom skóre 96:10. S herným prejavom,  v ktorom kladieme dôraz na kombinačnú hru po zemi, sme nadmieru spokojní, za čo možno vdačiť aj vysokej miere učenlivosti a zdravej tréningovej morálke našich zverencov. Z individualít stojí za spomenutie Filip Federič, ktorý kráľuje tabuľke strelcov v našej lige s 44 gólmi, zatiaľ čo v defenzíve sa môžeme spoľahnúť na výkony Juraja Beťka, ktorý svojím prehľadom na ihrisku prevyšuje aj starších hráčov. Veľmi pozitívne hodnotíme rozhodnutie ponechať hráčov U9 a U10 trénovať spolu, čo vytvára zdravé konkurenčné prostredie pre našich zverencov, ale aj udržiava kolektív pohromade, keďže je väčšina chalanov z oboch ročníkov už spolu trénuje a hráva viacero sezón. Počas zimného obdobia sme prihlásení na viaceré kvalitné halové turnaje, kde si zmeriame sily s mužstvami z celého Slovenska ako Spartak Trnava, MFK Dubnica alebo MŠK Fomat Martin. Veríme, že tieto zápasy nám nastavia zrkadlo a poodhalia ďalší priestor na napredovanie.
14.11.2018
Máme za sebou jesennú časť sezóny 2018/2019
Uplynulý víkend dal bodku za jesennou časťou sezóny. V nasledujúcich týždňoch Vám budeme postupne prinášať hodnotenia jednotlivých tímov a celkové zhrnutie pôsobenia klubu. No už teraz vieme, že priniesla mnoho pozitív ktoré tešia nielen funkcionárov a trénerov ale hlavne hráčov a ich rodičov. Počas jesene sme pracovali v náročných podmienkach kvôli renovácií hlavného ihriska. Sedemnásť tímov muselo zvládnuť tréningový proces na vedľajšom ihrisku a dvoch pomocných plochách, čo bolo veľmi náročné. Preto sme všetci v klube šťastný, že okrem nového trávnika, sa pomaly buduje aj ďalšia plocha určená pre prípravky. Vďaka podpore mestskej časti Nové Mesto a starostu Rudolfa Kusého, sme opäť skvalitnili podmienky na výchovu nádejných futbalistov. Mládežnícka základňa klubu sa znovu rozrástla. Zvýšil sa počet najmenších hráčov v predprípravke a vznikol tím prípravky dievčat. Taktiež sa postupne zvyšujú počty hráčov v doraste kde sme mali dlhodobé problémy. Výsledkovo sme sa v priemere zlepšili. Zaujali najmä dva tímy, ktoré jesennú časť odohrali bez straty bodu. U13 pod vedením Ladislav Horváta st. a U9 vedená Romanom Jajcayom vyhrali všetky svoje majstrovské zápasy. Veríme, že podobné pozitíva prenesieme aj do ďalších kategórií a progres bude pokračovať. Najbližšie s trénerom Romanom Jajcayom zhrnieme priebeh víťaznej jesene kategórie U9 a priblížime Vám plán tímu na zimnú prípravu. foto: Detský fanklub NŠK 1922
12.11.2018
Zápasy našich tímov 10.11. - 11.11.
III.liga SD BFZ 11.11.2018 10:00 FK Inter Bratislava  - NŠK 1922 Bratislava U19  III.liga MD BFZ  10.11.2018 12:30 MFK Rusovce - NŠK 1922 Bratislava U17   Mladší žiaci (MZM) 11.11.2018 09:00 Futbalový klub mládeže Devínska Nová Ves - NŠK 1922 Bratislava U12    I.liga WU19  10.11.2018 10:00 FC Union Nové Zámky - NŠK 1922 Bratislava WU19                  I.liga WU15 10.11.2018 12:00 FC Union Nové Zámky - NŠK 1922 Bratislava WU15
09.11.2018
Výsledky našich tímov 3.11. - 4.11.
VI.liga Seniori BFZ  03.11.2018 13:30 NŠK 1922 Bratislava - ŠK Čataj - futbalový klub                      2:3   III.liga SD BFZ 04.11.2018 13:30 NŠK 1922 Bratislava U19 - FC Rohožník                                 6:0 III.liga MD BFZ  04.11.2018 09:00 NŠK 1922 Bratislava U17 -TJ Jarovce Bratislava                    9:1   II.liga SŽ BFZ 03.11.2018 09:30 ŠK Šenkvice - NŠK 1922 Bratislava U15                                2:0 II.liga (SZM) BFZ 04.11.2018 11:00 NŠK 1922 Bratislava U14 - MŠK Senec                                  0:3   II.liga MŽ BFZ 03.11.2018 11:30 ŠK Šenkvice - NŠK 1922 Bratislava U13                                1:9   BFZ Prípravka U11 04.11.2018 09:00 Futbalová akadémia Lafranconi FTVŠ UK - NŠK 1922 Bratislava U11                 3:1 BFZ Prípravka U11 03.11.2018 10:00 NŠK 1922 Bratislava U11 B - FKM Stupava                          0:9 BFZ Prípravka U10 04.11.2018 10:15 Futbalová akadémia Lafranconi FTVŠ UK - NŠK 1922 Bratislava U10                 10:0   BFZ Prípravka U10 03.11.2018 11:00 NŠK 1922 Bratislava U10 B - FKM Stupava                         3:3   I.liga WU19  04.11.2018 13:00 NŠK 1922 Bratislava WU19 - FK DAC 1904 Dunajská Streda                5:1   I.liga WU15 04.11.2018 15:00 NŠK 1922 Bratislava WU15 - FK DAC 1904 Dunajská Streda                0:6
05.11.2018
Zápasy našich tímov 3.11. - 4.11.
VI.liga Seniori BFZ  03.11.2018 13:30 NŠK 1922 Bratislava - ŠK Čataj - futbalový klub    III.liga SD BFZ 04.11.2018 13:30 NŠK 1922 Bratislava U19 - FC Rohožník III.liga MD BFZ  04.11.2018 09:00 NŠK 1922 Bratislava U17 -TJ Jarovce Bratislava     II.liga SŽ BFZ 03.11.2018 09:30 ŠK Šenkvice - NŠK 1922 Bratislava U15  II.liga (SZM) BFZ 04.11.2018 11:00 NŠK 1922 Bratislava U14 - MŠK Senec    II.liga MŽ BFZ 03.11.2018 11:30 ŠK Šenkvice - NŠK 1922 Bratislava U13    BFZ Prípravka U11 04.11.2018 09:00 Futbalová akadémia Lafranconi FTVŠ UK - NŠK 1922 Bratislava U11  BFZ Prípravka U11 03.11.2018 10:00 NŠK 1922 Bratislava U11 B - FKM Stupava BFZ Prípravka U10 04.11.2018 10:15 Futbalová akadémia Lafranconi FTVŠ UK - NŠK 1922 Bratislava U10   BFZ Prípravka U10 03.11.2018 11:00 NŠK 1922 Bratislava U10 B - FKM Stupava   I.liga WU19  04.11.2018 13:00 NŠK 1922 Bratislava WU19 - FK DAC 1904 Dunajská Streda                   I.liga WU15 04.11.2018 15:00 NŠK 1922 Bratislava WU15 - FK DAC 1904 Dunajská Stred
01.11.2018