U10: 3. miesto na turnaji v Tullne
Hodnotenie trénerom U10 Tomášom Jurištom: V sobotu U10 odohrala ďalší turnaj v susednom Rakúsku, v Tullne. Hralo sa spôsobom každý s každým so šiestimi účastníkmi. Na turnaji sme sa ukázali vo veľmi dobrom svetle. Chalani si tento turnaj naozaj vychutnali. Do zápasov preniesli všetko čo sme si na začiatku povedali a čo trénujú. Hrali sme rýchlo na lopte a po jej strate sa nám darilo okamžite prepínať do obrany. S týmto turnajom som bol veľmi spokojný. Okrem konečného 3. miesta sa môžme tešiť nielen z dobrého výkonu ale aj vzornej reprezentácie klubu. Hráči: Štepánek, Jurišta, Landsmeer, Lányi, Krupec, Kusý, Nepšinský, Senechkin, Holdoš, Holčák
14.01.2020
U14: Na turnaji v Tullne 5. miesto
Naša U14 sa počas víkendu zúčastnila turnaju v susednom Rakúsku. V Tullne sa tím pod vedením Miroslava Szaba umiestnil na 5. mieste.  Turnaj hodnotím v celku pozitívne, aj napriek tomu, že sme skončili až na 5 mieste. Chlapcom tento turnaj ukázal hlavne to, že ak si veria a robia na hracej ploche to, čo si vopred povieme v šatni, tak to prináša svoje ovocie v podobe dobrých výsledkov. S tým sú spojené aj príjemné pocity z dobre vykonanej práce. Chceme však popracovať na zlepšení našej hry a celkovom jej dojme. Mám na mysli to, aby sa zlepšila organizácia hry, prechodova fáza do útoku, prechodova fáza do obrany,narábanie s priestorom, kompaktnosť, sústredenosť , neustála pohybová ponuka v čase držania lopty, včasné dostupovanie hráčov súpera a vyvíjať neustály tlak na loptu v čase jej držania súperom ,prehľad v hre, byť variabilný,učiť sa improvizovať, nevyhýbať sa súbojom 1 na 1 ,presnosť prihrávok , rýchlosť prevedenia, účelnosť a hlavne efektívnosť v zakončení. Verím, že tie potrebné skúsenosti, ktoré nám momentálne chýbajú aj vďaka podobným turnajom časom nadobudneme a dokážeme ich pretaviť do všeobecnej spokojnosti. Nominácia NŠK 1922 Bratislava U14 :Brodek Erik, Pálka Tomáš, Briak Martin, Frimmel Richard, Srna Patrik, Alievski Emir, Hnat Tristan, Hedrik Pavol, Halász Rodan, Cabaj Ivan, Podolský Jakub.Zápasy skupina :FC Tulln - NŠK 1922  2:0NŠK 1922 - SV Langenzersdorf  1:0NŠK 1922 - SC Pfaffstätten A  0:1Zápasy o 5-9 miestoNŠK 1922 - SC Pfaffstätten B   3:2  na pkZápas o 5 miestoNŠK 1922 - SVG Purgstall  1:0Celkové 5 miesto (8 mužstiev)  
08.01.2020
Informácie o hráčskych poplatkoch
Vážení rodičia, dovoľujeme si Vás informovať o nevyhnutných zmenách, ktoré aktuálne zavádzame v našom klube. S účinnosťou od 1. januára 2020 zvyšujeme mesačné hráčske poplatky na výšku 30 eur u detí, ktoré nemajú trvalý pobyt v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto, a na výšku 25 eur u detí, ktoré majú prihlásený trvalý pobyt v Novom Meste, nakoľko mestská časť športovú činnosť týchto detí dotuje. Hlavným dôvodom avizovaného zvyšovania poplatkov je predovšetkým uznesenie mestského zastupiteľstva a výrazné navýšenie sadzieb miestnych daní z nehnuteľností, ďalej nepretržitý nárast cien energiía všetkého spotrebného materiálu a tiež akútna potreba investícií do infraštruktúry areálu štadióna NŠK 1922 Bratislava. Zároveň si dovoľujeme upozorniť na skutočnosť, že náš klub funguje na báze dobrovoľníctva, nevykazuje žiadne personálne náklady , okrem náhrad nákladov trénerov. Nakoľko celková finančná situácia klubu je napätá, žiadame Vás o pravidelné mesačné úhrady hráčskych poplatkov. Keďže je platobná disciplína problematická, v prípade, že na konci kvartálu nebudú uhradené poplatky, nebude hráčovi umožnené pokračovať v tréningovom procese. Výnimku z tohto pravidla môže schváliť výlučne vedenie NŠK 1922 Bratislava, nie tréneri. V snahe predísť ďalším nepríjemnostiam spojenými s krádežami v šatniach počas tréningov, Vás chceme požiadať, aby, ak je to možné, deti nenosili pri sebe drahé a cenné veci (mobily, tablety, peniaze, a pod. ), ktorých ochranu nie je v možnostiach klubu zabezpečiť najmä preto, že v areáli sa nepretržite pohybuje veľa osôb. Za stratu týchto predmetov preto klub nebude v budúcnosti niesť zodpovednosť. Klub uchováva kontaktné údaje rodičov (email, tel.číslo) napr. pre prípad zranenia hráčov, ročník narodenia kvôli príslušnosti do družstiev podľa vekových kategórií a tiež adresu trvalého pobytu pre stanovenie výšky hráčskeho poplatku. Fotografie hráčov a hráčok sú zverejňované v rámci propagácie klubu NŠK 1922 Bratislava. V prípade Vášho nesúhlasu s vyššie uvedeným nás kontaktujte na adrese:kontakt@nsk1922.sk. Veríme, že naše dôvody pre tieto zmeny pochopíte a naďalej nám zachováte priazeň. Urobíme všetko preto, aby sa získané financie odzrkadlili na fungovaní klubu a pri dosahovaní nášho spoločného cieľa, ktorým je rozvoj pohybových schopností Vašich detí. S úctou Mgr. Marian Beliansky, prezident NŠK 1922 Bratislava
28.12.2019
U14: Zhrnutie jesennej časti sezóny
Zhrnutie jesennej časti sezóny trénerom kategórie U14 Miroslavom Szabóm. Tím pôsobí v súťaži OBFZ - Mesto SZM starších žiakov a po jeseni je na 7. mieste. Hodnotenie trénerom: Jesennú časť súťaže hodnotím vcelku veľmi pozitívne. Som tu síce len od leta, ale za ten krátky čas, čo mám česť byť súčasťou tohto skvelého klubu a jeho kolektívu si ma NŠK 1922 získal. Dostal som možnosť ako tréner pracovať s chlapcami U14, ktorých zdobí súdržnosť nielen na ihrisku, ale hlavne mimo neho. Páčia sa mi ich vlastnosti - bojovnosť, súťaživosť, hravosť, dravosť alebo odhodlanie prekonávať samých seba. Veľmi svedomito a pozitívne pristupujú k tréningovým a zápasovým povinnostiam a na ihrisku častokrát nechajú všetko. Výsledkovo nám však zatiaľ v tabuľke patrí až 7. miesto, čo je samozrejme škoda. Príčiny vidím v tom, že sme niektoré zápasy optimálne nezvládli. Buď sme v nich ťahali za kratší koniec alebo sa zápasy skončili nerozhodne. Príčinu vidím v kolísavej výkonnosti. Chlapci sú však mladí, učia sa a vďaka tomu, že sa vedia poučiť z chýb aj rastú. Majú v sebe obrovský potenciál a preto im treba nechať priestor na sebarealizáciu. Budeme sa snažiť využiť zimnú prestávku v súťaži, na čo najlepšiu prípravu, teda tak, aby sme nabrali kondíciu, rýchlosť a zlepšili sa po technickej, ale i taktickej stránke. Potrebujeme naše výkony aspoň trochu zastabilizovať a snažiť sa, aby sme sa posunuli v tabuľke čo najvyššie a vydržali tam čo najdlhšie, ale dôležité bude aj to, aby sme našli svoju pravú futbalovú identitu a hernú tvár družstva. Priestor a podmienky v klube máme a záleží už len na nás ako sa k tomu celému postavíme. Verím však tomuto družstvu, lebo je mladé, ambiciózne a pozitívne a pre mňa je radosť s nimi pracovať.
18.12.2019
U10:  Ďalší kvalitný turnaj v Žiline
Tréner tímu U10 Tomáš Jurišta: Uplynulú sobotu sme sa s tímom U10 zúčastnili veľmi dobre obsadeného turnaju v Žiline. V skupine sme sa stretli s FC Belá, Juventus Žilina, FA United a Fomat Martin. Prvý zápas bol veľmi vyrovnaný. Bolo vidieť, že chalani ešte neboli prebudený po dlhej ceste. Druhý a tretí zápas sme sa dostali do tempa a počas hry sme dominovali. Vypracovali sme si pekné šance, no bohužiaľ sme nedokázali vsietiť viac gólov, čo nás v konečnom dôsledku mrzelo. Prvý v skupine bol Fomat Martin. Pri rovnosti bodov rozhodovalo viac strelených gólov, čím sme obsadili v skupine tretie miesto. O konečne umiestnenie sme hrali s Jupie akadémia Mareka Hamšíka ktoré nás rozstrieľalo 8:0. Na turnaji sme obsadili nakoniec šieste miesto. Prvé miesto získala MŠK Žilina. Chlapcom musím poďakovať za vzornú reprezentáciu nášho klubu.ZápasyNŠK - FC Belá 0:0NŠK - Juventus Žilina 2:1NŠK - FA United 2:1NŠK - Fomat Martin 0:1 Zostava :Štepánek, Jurišta, Lányi, Landsmeer, Miko, Kusý, Krupec, Nepšinský, Holdoš, Holčák.
13.12.2019
U10: Na prvom halovom turnaji druhé miesto
V nedeľu sa  náš tím U10 zúčastnil pod vedením trénera Tomáša Jurištu prvého halového turnaja tejto zimy v Tomášove. Jeden z mnohých turnajov prípraviek sa pre našu prípravku začal vynikajúco. Zaradený boli do skupiny kde mali za súperov Iskru Petržalku, Ivanku pri Dunaji a Dvorníky. Túto skupinu sme vyhrali a postúpili sme do finále. Vo finále sme ale bohužiaľ prehrali  zo Slovenským Grobom 2:0. Pre hráčov to bola určite veľmi dobrá skúsenosť a nie je im čo vytýkať. Halové turnaje sú príjemným spestrením zimných mesiacov, keďže v hale musia riešiť herné situácie vo väčšom množstve a hlavne rýchlejšie. Chlapcom gratulujeme za druhe miesto. Počas nasledujúceho víkendu sa zúčastníme na dvoch turnajoch. V sobotu vycestujeme do Žiliny a nedeľu strávime na turnaji v bratislavskom Vlčiom hrdle.  
03.12.2019
U10: Zhrnutie jesennej časti sezóny
Hodnotenie jesennej časti sezóny 2019/2020 prípravky U10 trénerom Tomášom Jurištom: Aktuálnu sezónu sme odštartovali prípravou od 1.8.2019. Na tréningy sme chodili približne v počte 14 - 15 hráčov, čo je veľmi pekný počet. Tréningy sme zvládli mať pravidelne tri-krát do týždňa. S prístupom na tréningoch som bol spokojný. Mojou prioritou je aby chalani hrali pekný kombinačný futbal, na to som kládol dôraz na tréningoch. Do súťaže sme vkročili veľmi dobre, keď sme vyhrali prvých 5 zápasov. Chlapci dominovali nad súpermi a snažili sa hrať to, čo sme trénovali v príprave. V závere sezóny sme posledné 3 zápasy sme prehrali. Chalani sa v týchto zápasoch snažili ale trápili sme sa v zakončení. V zimnej príprave chceme zapracovať hlavne na finálnej fáze hry. Jesennú časť hodnotím veľmi pozitívne a teším sa na odvetné zápasy hlavne tie, ktoré sme prehrali.
26.11.2019
A - tím: Penaltová prehra na záver jesene
NŠK 1922 Bratislava ŠK Vrakuňa Bratislava 1:1 (2:4 na pokutové kopy)Góly: 4.Bellay-22. Rédler Zostavy: NŠK 1922: Novosad-Varga, Dičér, Gabriel, Križan, Jajcay, Hošo, Horvát, Novák, Trebuľa(63.Kriš), BellayVrakuňa: Krnáč-Rozbora, Sivák, Markovič, P. Rédler, Dornai, V. Redler, Tomek(46.Kochan), Bobek, Veljačík(46.Šuchter), Zavřel Náš tím sa po uzavretí jesennej časti súťaže predstavil na domácej pôde ešte raz, keď v 1. kole Pohára Bratislavského futbalového zväzu privítal kolektív zo IV. ligy ŠK Vrakuňa Bratislava. Tréner Ladislav Horvát dal dôveru rovnakej zostave ako v zápase proti Vrakuni B. NŠK sa ujalo vedenia v 4. minúte keď zlú rozohrávku Martina Krnáča zachytili domáci futbalisti a Patrik Bellay preloboval gólmana Vrakune. V 22. minúte vyrovnal kapitán Vrakune Patrik Rédler, ktorého strieľaný center skončil v Novosadovej sieti. Ďalšie šance naši hráči nepremenili, hostia buď minuli bránu, alebo zakročil brankár Daniel Novosad. V riadnom hracom čase sa skončil zápas nerozhodne 1:1, a tak nasledovali penalty. Z nášho tímu nepremenili svoje pokusy kapitán Roman Jajcay a Marek Gabriel. Z hráčov Vrakune trafil do brvna Michal Šuchter. Penalty NŠK premenila dvojica Matúš Dičér a Patrik Bellay a tak sa po výhre 4:2 na penalty tešili z postupu ďalej štvrtoligová ŠK Vrakuňa Bratislava. Rozhovor s trénerom Ladislavom Horvátom ml.: Ako hodnotíte zápas pohára BFZ v ktorom Váš tím prehral až na strely zo značky pokutového kopu?Pokiaľ začnem od defenzívnej časti hry tak si myslím, že sme obstáli v tejto skúške. Súper okrem gólového momentu, čo bol prakticky center, mal len dve ďalšie ohrozenia brány a tri pološance. Absentovala nám medzihra v takej miere, na akú sme zvyknutí. Nahradili sme to ale veľmi dobrým prechodom do útočnej fázy hry. Práve tam bol kľúčový problém. V našej súťaži sa nestretávame s takto vyspelými súpermi a preto bolo nízke percento dobrých riešení v poslednej tretine ihriska. Je samozrejmé že ak hráte so štvrtoligovým celkom, nepremeniť štyri vyložené šance je neprijateľné. Celkovo som s touto konfrontáciou spokojný, chlapcom nie je čo vyčítať. Rok budovania tohto celku začína ukazovať reálny potenciál tímu. Penaltový rozstrel nebudem hodnotiť, je to lotéria. Ako ste celkovo spokojný s priebehom jesennej časti sezóny?Jeseň sme si všetci v tíme a klube užili. Po niekoľkých rokoch je tu tím ktorí vyhráva. Rozdiel je ale v tom že káder je zložený tak, že sa ešte bude rozvíjať jeho potenciál. Síce sme v úvode sezóny inkasovali facku od druhého celku tabuľky ale práve tento moment nás vrátil na zem. Hráči tvrdo dreli na tréningu. Takouto účasťou a tréningovou zaťaženosťou sa nemôžu pochváliť ani niektoré tímy z tretej ligy a to tam hráči hrajú futbal za odmeny. Celkovo sa stretla veľmi dobrá partia ktorá sama seba ženie k lepším výkonom a to je zásadné. V ťažkých momentoch, ako bol napríklad zápas s Récou, sa tím zomkol a bojoval. Ani jeden zápas okrem prvého kola nikto nevypustil, práveže stupňovali svoju formu. Spokojnosť je tým pádom veľká, no netreba zabúdať že sme len v polovici našej cesty.Dokedy mužstvo trénuje a kedy začne so zimnou prípravou a prípravnými zápasmi?Trénovať budeme do začiatku decembra ale už len zľahka. Posledný zápas ukázal únavu všetkých hráčov preto to nebudeme dlho naťahovať , treba si aj oddýchnuť. Prípravu začneme 16.1.2020. Prihlásili sme sa do zimného turnaju BFZ kde máme možnosť hrať aj proti tímom z vyšších líg. Do kádra sa už stabilne zapoja hráči ročníka 2001 z dorastu. Tím by mal ostať bez väčších zmien. Už sme v momente keď chceme čerpať len z našej mládeže a tým nakombinovať skúsenosti s mladíckym entuziazmom. Verím že sa na jarnú časť zodpovedne prichystáme a budeme pokračovať v dobrých výsledkoch. Chcem sa v mene tímu poďakovať za doterajšiu podporu všetkých priaznicov NŠK, vážime si to.
18.11.2019
U15: Zhrnutie jesennej časti sezóny
Pred začiatkom sezóny tím do 15 rokov prevzal Dominik Kračko.  Do klubu prišiel ako hráč a osvedčil sa ako tréner žiačok, preto bol veľmi vhodnou voľbou pre tím zložený z ročníkov 2005 a 2006. Počas jesene starší žiaci vyhrali štyri zápasy, raz remizovali a osemkrát prehrali. S celkovým skóre 35:54 a  18 bodmi sa umiestnili na 9. mieste. Tréner Dominik Kračko:Prípravu sme začínali koncom júla pri veľmi peknom počte chalanov. Bolo super že v tomto veku dosiahli konkurenciu na svojom poste. Od začiatku až do konca som sa snažil chalanov naučiť hrať po zemi, zobrať zodpovednosť za chyby a vážiť si loptu. Sezónu sme začali dobre, no 6 zápasov v mesiaci september niektorí chalani fyzicky nezvládli a museli sme sa zaobísť bez lídrov mužstva. Celkovo hodnotím sezónu negatívne, nakoľko náš cieľ sme nedosiahli a najväčšie problémy nám robila defenzívna časť hry. S lepšími mužstvami sme sa nevedeli popasovať a po inkasovanom góle sme rýchlo inkasovali znova. Vyzdvihol by som však výkon so Sencom. Chalani majú snahu na sebe pracovať, futbalovo sú na tom veľmi dobre, najväčší problém im robí mentálna stránka. Vyzdvihol by som najviac Balážika a Fratriča, ktorí boli rozdielovými hráčmi a taktiež som bol milo prekvapený z Krošlaka a Kyselu. Za jeseň ďakujem Mirovi Szabovi a všetkým chalanom. Bola to nová skúsenosť, plná rôznych zvratov a emócií. Treba popracovať najmä na mentalite, defenzíve a jar pre nás bude úspešnejšia.
14.11.2019
U19: Zhrnutie jesennej časti sezóny
U19: Zhrnutie jesennej časti sezóny 2019/2020Tím zložený z ročníkov 2001 a 2002, vedený trénermi Ladislavom Horvátom ml. a Mariánom Križanom nastúpil počas jesene do 13 súťažných zápasov v III. lige staršieho dorastu BFZ. V piatich zápasoch vyhral, jeden remizoval a sedem krát prehral. Po jesennej časti sezóny sa umiestnil na 8. mieste.             Hodnotenie trénera Ladislava Horváta ml.: Do prípravy sme nastúpili s celkom širokým kádrom 26 hráčov. Dochádzka aj snaha chlapcov na tréningoch bola na dobrej úrovni. Veľmi pozitívne vnímam fakt, že hráči sa orientujú v hernom systéme a hra mala v niektorých momentoch naozaj úroveň. Hlavne v úvode sezóny sme boli dominantný. Bohužiaľ sme časom začali strádať. Po náročných týždňoch sme postupne v zápasoch prehrávali fyzicky a tým utrpela aj naša hra na lopte. Tím potrebuje zapracovať hlavne na správnom riešení situácií, ktoré však prichádza skúsenosťami. Do jarnej časti má ale tento tím dobrý potenciál. Hráči ročníku 2001 sa už zapájali do seniorského tímu, kde na jar ostanú aby sa adaptovali. Už počas jesene však ukázali že to dokážu. Pre ročník 2002 boli ich začiatky v staršom doraste náročné ale po kvalitnej zimnej príprave sa dorovnajú starším chlapcom vo fyzickej pripravenosti a budú viac než vyrovnaným súperom. NŠK 1922 Bratislava            ŠK Lozorno, FO                     6 : 0ŠK Bernolákovo                    NŠK 1922 Bratislava            4 : 0NŠK 1922 Bratislava            FK Slovan Ivanka pri Dunaji2 : 0NŠK 1922 Bratislava            OFK Dunajská Lužná            4 : 1FC Zohor                                NŠK 1922 Bratislava            2 : 2FK Inter Bratislava                NŠK 1922 Bratislava            0 : 1NŠK 1922 Bratislava            ŠK Žolík Malacky                 0 : 1NŠK 1922 Bratislava            FK Rača Bratislava                3 : 5NŠK 1922 Bratislava            FC Petržalka                          5 : 1PŠC Pezinok                          NŠK 1922 Bratislava            2 : 1Lok. Devínska Nová Ves       NŠK 1922 Bratislava            1 : 0NŠK 1922 Bratislava            FC Ružinov Bratislava          1 : 2FK Slovan Most pri BA         NŠK 1922 Bratislava            5 : 1
12.11.2019
A - tím: Prvý po vydarenej jeseni
Novomestský športový klub 1922 Bratislava -  ŠK Vrakuňa Bratislava B 6:1 Góly:8.22. 70.82. Bellay, 28.Varga 75.Kyselák-61.BuzaZostavy: NŠK 1922: Novosad-Križan(46.Kyselák), Gabriel, Varga, Dičér, Horvát, Hošo, Jajcay(46.Zaťko), Novák(46.Rak), Bellay(82:Balaban), Trebuľa(76.Krutka)Vrakuňa B: Goffa-Zavřel, Mičuch, P. Krákorník, Gažo(55. M. Krákorník), Zelka, Faško, Podlaski, Tománek, Kajan, BuzaV 11. kole privítal náš tím na domácej pôde rezervu ŠK Vrakuňa. Do zostavy sa vrátili opory tímu Ladislav Horvát a po pauze zavinenej zranením aj kapitán Roman Jajcay. Na lavičke ostali mladíci Samuel Krutka a Matej Zaťko. Namiesto Marka Kozáneka bol v bráne Daniel Novosad. Skóre otvoril v 8. minúte Patrik Bellay, ktorý v 22. minúte pridal po krásnom sóle aj druhý gól. V 28. minúte zvýšil na 3:0 obranca Lukáš Varga. V 39. minúte nepremenil nariadenú jedenástku hosťujúci Faško, keď prestrelil Novosadovu svätyňu.  V druhom polčase sa po trojitom striedaní hra vyrovnala. Trojicu Križan, Novák a Jajcay vymenili Matej Zaťko Samuel Rak a Erik Kyselák. Kapitánsku pásku prebral po Romanovi Jajcayovi pracovitý stredopoliar Jakub Hošo. V 61. minúte znížil skúsený útočník Pavol Buza. Potom ale náš tím udrel ešte trikrát. V 70. minúte uzavrel hetrik Patrik Bellay. O pať minút sa presadil aj Erik Kyselák a konečnú podobu výsledku 6:1 dal v 82. minúte znovu Bellay. Vrakuňu B sme tak zdolali presvedčivo 6:1. Pred zimnou prestávkou čaká zverencov Ladislava Horváta ml. ešte zápas pohára BFZ. Žreb nám pridelil kolektív ŠK Vrakuňa Bratislava, ktorý hráva IV. ligu. Zápas sa uskutoční v sobotu 16.11. 2019 o 13:00 na našom ihrisku. Všetkých na zápas srdečne pozývame.   Rozhovor s trénerom Ladislavom Horvátom:Ako hodnotíte zápas v ktorom Váš tím zdolal rezervu Vrakune presvedčivo 6:1?Zápas sme rozhodli v prvom polčase ktorý bol plne v našej réžií. Druhý polčas sme boli po treťom góle veľmi nekoncentrovaní. Súper mal niekoľko príležitosti po ktorých nakoniec aj skóroval. Našťastie nás táto facka prebudila a zápas sme už doviedli bezpečne do víťazného konca.V zápase strelil štyri góly Patrik Bellay. Potešil Vás vysokou efektivitou?Patrik sa pomaly strelecky prebúdzal a v tomto zápase to vynikajúco uzavrel. Som rád, že keď sa mu v úvode sezóny strelecky nedarilo, potiahol to zaňho Filip Novák. Patrik sa postupne prestrieľal na čelo našich strelcov. Jeho druhý gól bola nádhera.Proti Vrakuni B ste odohrali prípravný zápas v rámci letného predsezónneho obdobia. V čom bol rozdiel v zápase vtedy a dnes?V prípravnom zápase sme nastúpili s hráčmi ktorí menej nastupujú alebo sú ešte v doraste. Jasne sa ukázalo že herné skúsenosti hráčov Vrakune predčili behavosť našich hráčov. Ligový zápas bol už o niečom inom. Hráči v našej základnej jedenástke majú toho dosť za sebou a vďaka mladému veku sú stále agilní a táto kombinácia rozhodla. V pohári BFZ Vám žreb pridelil ŠK Vrakuňa Bratislava. Aký zápas očakávate? Teším sa na túto konfrontáciu. Po dlhšom čase majú chlapci špecifickú motiváciu a do zápasu budú musieť nastúpiť s rešpektom ku kvalite súpera. Pri zápasoch v lige diktujeme od úvodu tempo vďaka našej taktike a trénovanosti, no tentokrát nastúpime proti tímu ktorý je na tom obdobne. Vo štvrtej lige sú druhý a majú veľmi produktívny útok. Pre nás to bude opäť možnosť porovnať si sily s vyššou súťažou. Verím že ak bude priaznivé počasie, nájdu si na náš štadión cestu futbalový nadšenci a naši priaznivci, ktorých srdečne pozývam. Najbližší zápas:Pohár BFZSobota 16.11.2019Areál NŠK 1922 Bratislava o 13:00Novomestský športový klub 1922 Bratislava - ŠK Vrakuňa Bratislava
12.11.2019
A - tím: Ďalší víťazný krok
Futbalová komunita Kozmos - NŠK 1922 Bratislava 1:5 Góly: 55. Kostroš-15.Hošo, 17.52. Bellay, 44.Novák 83.TrebuľaZostavy: FK Kozmos: Belusky, Kňazovický, Pleteník, Kovács, Remeselník, Marikovič, Pavolka(46. Hutko), Mužlay, Stančík(46.Kostroš), Roštár(46.Ivan),NŠK 1922: Kozánek-Križan(45.Brunner), Krutka, Gabriel, Varga(55.Szabó), Dičér(55.Balaban), Hošo, Zaťko, Novák(62.Černák), Bellay, TrebuľaV 10. kole VI. ligy Bratislava-mesto sa náš tím predstavil na pôde novovzniknutého futbalového oddielu FK Kozmos, ktorý hráva na umelej tráve na Mladej garde. Trenér Ladislav Horvát urobil v zostave oproti stretnutiu s Kaplnou štyri zmeny. Pre zranenie koučoval svoj tím z lavičky. K dispozícii nebola dvojica mladých futbalistov Erik Kyselák a Pavol Kriš. Na lavičke ostal i skúsený Miroslav Szabó. Ich miesta zaujali Matúš Dičér, Marián Trebuľa a dvojica mladíkov Samuel Krutka a Matej Zaťko. Skóre zápasu otvoril v 15. minúte presnou strelou Jakub Hošo. O dve minúty trafil exportne ľavačkou Patrik Bellay. V závere polčasu pridal tretí gól kanonier Filip Novák. Do druhého polčasu vymenil kapitána Mariána Križana Pavol Brunner. Kapitánsku pásku mal na rukáve Jakub Hošo. V 52. minúte zvýšil svojím druhým gólom v zápase na 4:0 Patrik Bellay. Kozmos znížil v 55. minúte, keď sa presadil striedajúci Matúš Kostroš. V 83. minúte pretlačil loptu do siete gólom na konečných 5:1 skúsený krídelník Marián Trebuľa. Po desiatich kolách patrí NŠK prvé miesto v tabuľke. Jesennú časť uzavrieme v sobotu 2.11. 2019 o 13:30, kedy na domácom štadióne privítame mužstvo ŠK Vrakuňa Bratislava B. Všetkých priaznivcov nášho klubu srdečne pozývame na stretnutie. Rozhovor s trénerom Ladislavom Horvátom: Ako hodnotíte zápas na pôde FK Kozmos v ktorom Váš tím zvíťazil presvedčivo 5:1?Chlapci pristúpili k zápasu zodpovedne o čom svedčí konečný výsledok. Aj napriek organizovanej obrane súpera sme sa dokázali presadiť. Celý tím sa totožnil s dlhšou medzihrou a prípravou kombinácií. Celkovo hra síce vyzerala pomalšie, no bola veľmi dobre organizovaná. Mrzieť nás môže jedine inkasovaný gól ale napriek tomu obrana pracovala na dobrej úrovni.V stretnutí nastúpili od začiatku mladí hráči Matej Zaťko a Samuel Krutka. Ako sa Vám pozdávali ich výkony?Ako som už viac krát povedal, všetci hráči z dorastu ktorí nastúpili doposiaľ v mužoch boli prínosom. Ich prítomnosť je oživením trochu pomalšej šiestej ligy. Krtuka dokázal veľmi dobre zastúpiť krajných obrancov, čo sú veľmi skúsení hráči. Zaťko preukazuje vysokú kvalitu ktorú keď  skĺbi so skúsenosťami,  bude určite patriť medzi opory tímu.Dnes ste koučovali tím z lavičky. Aký je rozsah Vášho zranenia a kedy budete môcť znovu hrať? V zápase s Kaplnou som inkasovali pri jedno zo súbojov kopačkou na koleno. Zápas som síce dohral no celý týždeň som ho mal opuchnuté. Keďže máme v tíme širšiu kvalitu, chlapcov som veril a do zápasu som preto nenastúpil. Nakoniec na ihrisku bolo jedenásť hráčov ktorí svoju úlohu splnili.Posledný zápas jesennej časti odohráte proti ŠK Vrakuňa Bratislava B. Aký zápas očakávate?Tím majú zložený zo skúsených hráčov a doplnený pár zahraničnými. Zápas bude predovšetkým o nás, ako k nemu pristúpime taký bude. Všetci svedomito trénovali a majú chuť zakončiť jeseň na domácom ihrisku víťazne. Máme pred sebou čiastočné ciele, ktoré práve týmto zápasom môžeme splniť. Verím že aj na počas posledného zápasu budeme cítiť podporu z tribúny, tak ako to je už od začiatku sezóny. Autor: Tomáš Emrich
01.11.2019