Ženy v Ružomberku víťazne
24.09.2018

Tím žien sa v piatom kole I. ligy žien predstavil v Ružomberku kde domáce MFK dokázali zdolať 1:3. Výhru ktorou sme sa posunuli na tretiu priečku tabuľky zhodnotil Roman Jasovský:

Od úvodu stretnutia sme boli lepším družstvom, na súpera sme hneď od úvodu vyvinuli veľký tlak, len sme nenachádzali pokoj vo finálnej fáze, keď sme prípravu na koncovku nervózne, alebo zbrklo pokazili ...  Veľkou šancou bolo brvno stredopoliarky Andy Pátkovej, alebo strela Carmen Absolonovej tesne vedľa bránky. Súper hrozil z nebezpečných rýchlych brejkov, čim držal našu defenzívnu činnosť v pozore. Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase, no podarilo sa nám hneď v prvej minúte druhého polčasu skórovať, keď Hana Hozzánková krásnou strelou po rohovom kope otvorila účet stretnutia. Následne sme po prestriedaní ešte viac zvýšili ofenzivnu aktivitu družstva, vytvárali sme si veľké šance, no ani tie sme nedokázali premeniť, čo je škoda, pretože takto sme súperovi dali možnosť sa nadýchnuť. Po krásnej prihrávke Andy Pátkovej po sólovom nájazde Denisa Stefanova zvýšila  skóre na 2:0, no súper bojoval až do konca, keď využil naše nedorozumenie v strede poľa a krásnou strelou 7 minút pred koncom zápasu znížil na 1:2. Škoda, keby sme predtým premenili čisté šance Silvii Tomašovičovej, Denisy Stefanovej, či Martiny Erdélyovej, zápas by sme v kľude dohrali do konca. Súper nás zatlačil, no po protiútoku a dobrom čítaní hry útočníčka Gold Tochi Orji prehlavičkovala domácu brankárku a uzavrela skóre stretnutia na 3:1 v náš prospech. Som rád tomuto víťazstvu, pretože bolo úplne zaslúžené, keď sme na dobre pripravenom ihrisku v Ľubochni 75 minút dominovali a boli lepším družstvom. Som rád, že naša hra je suverénnejšia a dievčatám sa po zbabranom zápase v Žiline a nešťastne vysokej prehre na Slovane opäť zvyšuje herné sebavedomie a výkonnosť celého družstva ide nahor ... Vedel som, že chce to len čas a vidím, že naša spoločná práca prináša svoje ovocie ... Verím, že svoju silu budeme čoraz viac ukazovať aj naďalej

Najbližšie sa predstavíme na štadióne Partizánu Bardejov v nedeľu o 13:00.