Ženy v Banskej Bystrici opäť víťazne
03.09.2018

Ženy uspeli v druhom kole I. ligy žien v Banskej Bystrici. Zápas s Duklou zhodnotil Roman Jasovský:

V Banskej Bystrici sa nikdy nehralo ľahko, preto som rád, že sme na ihrisku nepríjemného súpera uspeli a domov si odviezli 3 body. Naše držanie lopty a pobyt na súperovej polovičke bol 75 %, no žiaľ, prvý polčas nám nevychádzali krídelné dlhé prihrávky, ktoré súper dokázal zachytávať a rovnako tak sme neboli aktívni pri streľbe z diaľky. Domáce hráčky hrali rýchle nepríjemné kontry na kvalitnú hráčku Briššovú a jeden rýchly protiútok im vyšiel, preto súper vyhral polčas 1:0 aj napriek tomu, že vyťažili z minima maximum. My sme v prvej polovičke zápasu spálili stopercentnú šancu Tomašovičovej, ktorá sa musí premieňať.

Do druhého polčasu sme naše dievčatá posmelili a pripomenuli sme pokyny zo šatne a vyšlo nám to. Svoju vyloženú šancu ešte spálila Stefanova, no naše hráčky zvýšili nasadenie, súper postupne „odchádzal“ kondične a my sme sa dostávali do nebezpečných šancí, ktorých väčšinu sme aj premenili. Od úvodu druhého polčasu sme nasadili tempo hry, ktoré vystupňovali aj striedajúce hráčky, ktoré boli aj pri strelenom druhom a treťom góle. Som rád, že sa nám podarilo otočiť polčasový výsledok, v hre bolo ešte zopár nedostatkov, ale hra sa lepší zo zápasu na zápas a verím, že kvalita našej hry bude mať ešte stúpajúcu tendenciu a potrápime aj favoritov z čela tabuľky. Takéto víťazstvo, keď sa otočí nepriaznivý stav sa veľmi cení a ja zaň ďakujem všetkým hráčkam, ktoré do Banskej Bystrice cestovali.

Ďalší zápas odohrá tím žien proti MŠK Žilina v sobotu 9.9.2018 o 13:00. Kvôli rekonštrukcií hlavného ihriska budeme hrať opäť na ihrisku súpera.