Hodnotenie jesennej časti sezóny 2021 - 2022: Prípravka U9
11.01.2022

Hodnotenie jesennej časti sezóny 2021 - 2022: Prípravka U9

Prinášame vám hodnotenie kategórie do 9 rokov, ktorá pôsobí v súťaži Prípraviek C U9 BFZ. V tejto kategórií máme dve mužstvá a vedené sú trénermi Tomášom Jurištom a Markom Kozánkom. Hornotenie našej druhej najmladšej kategórie pripravil Marko Kozánek: 


Máme za sebou obdobie jesennej časti sezóny, ktoré prinieslo pre viacerých chlapcov prvé zápasy v ich futbalovom živote. V súťaži sme odohrali 12 zápasov a mali sme veľmi dobrú dochádzku na tréningoch, čo sa ukázalo na našich hráčoch, keďže spravili veľký progres v individuálnom hráčskom rozvoji.

V prípravke sa nepozerá na výsledky ale na herný prejav tímov a jednotlivcov. S trénerom Jurištom sme veľmi spokojný s hrou, ktorú sme predvádzali či už v prípravných alebo súťažných zápasoch. Škoda, že tých zápasov nebolo v súťaži viac a občas by sme prijali, aby boli zápasy pre našich hráčov náročnejšie.

Od letného reštartu tréningového procesu, sme spravili veľký pokrok hlavne v kombinačnej hre, vďaka čomu sme si dokázali vytvárať veľa šancí, čo vnímame  veľmi pozitívne, keďže je tento trend vidieť vo svetovom futbale. Takisto chalani dlhodobo napredujú v pohybovom rozvoji, ktorý je s futbalom tesne spätý a bez správneho pohybu by to nešlo.

Najdôležitejšia je v našej kategórií herná činnosť jednotlivca pri vedení lopty a obchádzaní, ktorej sa na tréningoch snažíme dať prioritu, verím že práve vďaka tejto kontinuálnej práci v klube začína na chalanoch byť vidieť veľká futbalovosť a pozitívny rozvoj vo všetkých smeroch. Všetky atribúty, ktoré som spomenul vyššie, dávajú chlapcom veľmi dobrý základ do futbalového života.

Pevne veríme, že budeme môcť počas roku 2022 čo najviac trénovať a samozrejme sa budeme snažiť aby chlapci odohrali, čo možno najviac minút v zápasoch.