Hodnotenie jesennej časti sezóny 2021 - 2022: Prípravka U10
23.12.2021

Hodnotenie jesennej časti sezóny 2021 - 2022: Prípravka U10

Kategória U10 pôsobí v najvyššej regionálnej súťaži - Prípravka B1 BFZ s oboma tímami v rozdielnych skupinách. Trénerom B – tímu bol počas jesene Dominik Podhajeczky, ktorého nahradí na jarnú časť sezóny Marián Križan. Dominik Podhajeczky sa presúva ako asistent ku kategórií dorastu, kde bude pôsobiť pod trénerom Radomírom Midom. Trénerom A – tímu je Daniel Novosad, ktorý pre nás prichystal hodnotenie jesennej časti sezóny 2021/2022:

Letná príprava v prípravkách má svoje úskalia v podobe letných prázdnin a dovoleniek. Myslím však, že sa nám ju v rámci možností a obmedzenej účasti detí na tréningoch podarilo zvládnuť  najlepšie ako sa dalo.  

Jesennú časť sa nám podarilo odohrať so solídnymi výsledkami. Postavenie v tabuľke netreba rozoberať, nakoľko po novom sa body prípravkám nezapisujú. Teší ma fakt, že chlapci vo všetkých zápasoch hrali našu hru a vyhli sme sa nezmyselným odkopávaniam lopty smerom hore. Som veľmi rád, že chlapci pochopili konečne čo sme mysleli tým aby sa nebáli vystreliť - väčšinu zápasov sme vyhrali s veľkým počtom gólov. Musíme však ešte zapracovať na tom, že aj keď vyhrávame tak musíme  ostať stále sústredení a nepoľaviť, pretože z toho pramenia chyby a následne góly, ktorých sme dostali zbytočne veľa.

K športu patria aj menej potešujúce okamihy pre tím v podobe prehratého zápasu. Ich príčinou boli najmä nepremenené šance alebo menšie chybičky krásy, ktoré - pevne verím – sa nám počas zimnej prípravy podarí odstrániť. Hoci neúspechov v podobe prehier nebolo veľa som rád, že to chlapcov  namotivovalo nasledujúci zápas vyhrať.

Základom úspechu je poctivá príprava, preto by som rád vyzdvihol dochádzku počas celej jesene. V prípade viacerých hráčoch dosahovala účasť na tréningoch takmer sto percent.