A - tím report zápasu: V závere jesene sme získali bod v Závode
19.11.2021

A - tím report zápasu: V závere jesene sme získali bod v Závode

ŠK Závod - NŠK 1922 Bratislava 0:0

Zostavy:

ŠK Závod: Janči-Hyll, Reisel, Benca, S. Pálka(70. Slovinsky), K. Pálka(86. Blažek), Kuklovský, Brunclík, Malík, Petrík, Lopoš

NŠK 1922: Novosad-Križan, Varga, Marec, Shabani, Beňo, Zaťko, Šlahor, Tomšík, Košík(82. Kriš), Novák(87. Horvát)

Jesennú časť IV. ligy Bratislava uzavreli futbalisti NŠK zápasom na pôde ŠK Závod. V obojstranne dobrom stretnutí sa nepodarilo ani jednému tímu prekonať brankárov Jančiho či Novosada. Náš tím si tak zo Závodu odviezol bod po remíze 0:0. Prvú polovicu súťaže tak končíme na 8. mieste tabuľky so ziskom 26 bodov a aktívnym skóre 28:18. Jarnú časť IV. ligy Bratislava začnú zverenci trénera Zachariáša v nedeľu 20. 3. 2021 o 15:00 na pôde FK Karpaty Limbach. Ďakujeme všetkým priaznivcom a podporovateľom nášho klubu za podporu počas jesene.

Pozápasový rozhovor s asistentom trénera Ladislavom Horvátom ml.

Ako hodnotíte zápas na pôde ŠK Závod v ktorom sa zrodila bezgólová remíza?

Súper sa zišiel proti nám vo veľmi dobrom zložení a navzdory mnohým okolnostiam, náš káder bol tiež zložený veľmi dobre. Podľa toho sa aj odvíjal zápas. Na IV. ligu to bolo naozaj veľmi slušné tempo a aj predvedené individuálne výkony. Oba tímy sa snažili, no z našej strany bohužiaľ musíme konštatovať, že nás opäť mrzia nepremenené šance.

Po jesennej časti súťaže figuruje NŠK ako nováčik súťaže na 8. mieste. Ste spokojný s umiestnením?

Na umiestnenie ako také sa nepozeráme. Čo nás zaujíma je, že strácame len 5 bodov na 3. miesto. Táto súťaž je nevyspytateľná, umiestnenie sa mení každý víkend ale bodovo môžete vidieť, kam sa viete dostať. Sme ale radi, že pri absencií hráčov ako sú Jajcay, Gerát, Lysák alebo Laska sme uhrali toľko bodov. Je to vizitka chlapcov, ktorí hráčov zo základnej zostavy nahradili a ukázali, že na to majú.  

Aký je zdravotný stav dlhodobo zranených hráčov Ľubomíra Geráta, Martina Farkaša a kapitána tímu Romana Jajcaya? Budete s nimi na jar môcť počítať? 

Ľubomír Gerát má vážne zranené koleno, no ak všetko bude dobré, do zimnej prípravy by sa mal zapojiť. Kapitán Roman Jajcay podstúpi začiatkom decembra artroskopiu kolena, pričom počítame, že počas februára by už mal byť v tréningovom procese. Martin Farkaš mal zranený členok a nechceli sme riskovať, že by mal pokračovať cez zranenie keď je tak mladý. Aktuálne individuálne trénuje v Klinike ReFit na zlepšení stability členka a veríme, že na prípravu bude taktiež pripravený. Zranenie v oblasti členka mali aj Lysák a Laska, ktorí by mali byť tiež pripravený. Takže môžeme konštatovať, že do zimnej prípravy sa nám vráti takmer tretina hráčov, ktorí nastupovali v prvej polovici sezóny.

Aké sú plány tímu na najbližšie obdobie? Dokedy potrvá tréningový proces a kedy začne zimná príprava?

Prechodné obdobie bude prebiehať od 30.11. do 17.12.2021. Zimná príprava odštartuje 11.1.2021 a v pláne máme naozaj zaujímavé prípravné zápasy. Jedná sa hlavne o tímy z III. ligy, z ktorých by sme mali hrať s tímami zo špičky tabuľky ale napríklad aj FC Slovan Galanta alebo ŠK Slovan Bratislava U19. Cieľom prípravy je hlavne zvýšiť našu hernú vyspelosť vo vyššom tempe, ktoré nášmu tímu sedí. Veríme, že opäť dokážeme spraviť posun v našich výkonoch a budeme to môcť na jar ukazovať našim fanúšikom.