A - tím report zápasu: Víťazstvo v derby s Dominom!

SDM Domino Bratislava - NŠK 1922 Bratislava 2:3

NŠK 1922: 14. Kasza(vlastný gól), 82. Beňo z 11m, 87. Kriš

Zostavy:
SDM Domino:
Kratochvíl - Danyukov, Bobovnický(69. Žembery (89. Bacho), Jakubec, Kasza, Polakovič, Otruba, Pálka(69. Pašuth), Bujna, Cesnak(75. Mesároš)

NŠK 1922: K. Šlahor - Križan(66. Marec), Kovalík(76. Kriš), Varga, Shabani, Beňo, B. Šlahor, Zaťko, Novák(89. Horvát), Košík, Tomšík

V 13. kole IV. ligy Bratislava čakala hráčov NŠK neďaleká cesta na ihrisko SDM Domino Bratislava. Skóre otvoril náš tím v 13. minúte po nešťastnom vlastnom góle domáceho kapitána Kaszu. Pred koncom prvého polčasu vyrovnal na 1:1 Matej Bučič. Do druhého dejstva vstúpili oba tímy bez zmien. V 76. minúte sa Domino ujalo vedenia gólom striedajúceho Mesároša. O šesť minút neskôr vyrovnal z nariadenej jedenástky po faule na Pavla Kriša kapitán  NŠK Marek Beňo. V 87. minúte to bol opäť mladý útočník nášho družstva Pavol Kriš, ktorý rozhodol gólom na 3:2 o víťazstve NŠK na Domine. Následne videl červenú kartu domáci Matej Bučič. Tento fakt ale už nič nezmenil na výsledku znamenajúcom tri body pre naše farby. Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci trénera Alexandra Zachariáša v sobotu 6. 11. 2021 o 13:30, kedy na domácej pôde privítame v šlágri kola ďalší bratislavský tím FKM Karlova Ves Bratislava. Všetkých priaznivcov a priateľov nášho klubu srdečne pozývame na toto dôležité stretnutie.

Pozápasové otázky na asistenta trénera Ladislava Horvát ml.:

Ako hodnotíte zápas na pôde SDM Domino Bratislava v ktorom Váš tím zvíťazil v pomere 3:2?

Tento zápas mal prívlastok „derby“ a priebeh hry s tým korešpondoval. V prvom rade sme s trénerom Zachariášom konštatovali, že hra už mala nejaké z parametrov, ktoré vyžaduje od svojich zverencov. Každopádne od ideálu máme ďaleko, hlavne v hre na lopte, no v obrannej fáze sme sa napriek dvom inkasovaným gólom zlepšili. Pre diváka to bolo určite atraktívne stretnutie a cítili sme podporu od našich priaznivcov, ktorých prišlo na štadión Domina naozaj veľa.

Teší Vás fakt, že Vaši zverenci otočili nepriaznivý vývoj stretnutia?

Chlapci ukázali charakter, bojovali do konca. Pri nie zrovna ideálnom zdravotnom stave kádra, dostali šancu viacerí hráči a práve jeden z nich je Pavol Kríš, ktorý nastupuje zatiaľ za B – tím, zariadil otočenie zápasu. Vyzdvihol by som aj to, že hráči prejavili veľmi krásne emócie, ktoré k futbalu patria a užili si tento veľký moment. O to lepšie chutí takéto víťazstvo proti našim rivalom z Domina.

Do konca súťaže ostáva odohrať dve kolá. S akým umiestnením v tabuľke po jesennej časti by ste boli spokojný?

Sme nováčikom, no máme jasný cieľ, na ktorom sme sa zhodli s trénerom Zachariášom, vedením a napokon aj hráčmi. Chceme ašpirovať o prvú trojku, ktorá zaručuje v budúcej sezóne po reorganizácií najvyššiu regionálnu súťaž. Vieme, že ako nováčik je to ambiciózny plán, hlavne pokiaľ sa náš káder skladá z tak mladých hráčov. V klube však máme vždy maximálne ambície, aké nám okolnosti dovoľujú a v tomto prípade si myslíme, že na to máme!

Najbližšie stretnutie odohráte na domácej pôde proti FKM Karlova Ves Bratislava. Aký zápas očakávate?

Karlová Ves má konsolidovaný káder, ktorý nemá nejaké veľké slabiny. Každopádne náš herný prejav sa mení minimálne proti jednotlivým súperom. Zápas sa určite musí niesť v boji o vyššie pozície tabuľky. Oba tímy sa chcú umiestniť v prvej trojke a pokiaľ majú naplniť svoje očakávania, takéto zápasy musia zvládnuť. Veríme preto, že sa na zápas prichystáme dostatočne a napriek viacerým absenciám budeme mať na sobotu káder v dostatočnej sile. Na náš posledný jesenný zápas v domácom prostredí všetkých srdečne pozývam a dúfam, že našim futbalom opäť potešíme našich priaznivcov!