A - tím: Na zápas s Vajnormi pozýva Marián Križan
01.10.2021

A - tím: Na zápas s Vajnormi pozýva Marián Križan

Novomestský športový klub v zápase 8. kola IV. Ligy BFZ podľahol na pôde TJ Jarovce 3:0. Tím pod vedením Alexandra Zachariáša síce dokázal držať loptu na svojich kopačkách, no efektívnejší boli domáci. Prvý polčas sa v krátkom časovom slede trafili Škoda a Pálfy, ktorí zakončovali po centroch z našej pravej strany. Tretí gól vsietil Pauhof strelou po spracovaní odrazenej lopty z rohového kopu. Prehra v Jarovciach nás odsunula na 7. priečku tabuľky s dvojbodovým mankom na 4. a 3. miesto. V najbližšom zápase sa stretneme s tretím celkom tabuľky FK Vajnory. Na stretnutie o udržanie sa v čele tabuľky vás pozýva tréner mladšieho dorastu U17 a ľavý obranca A – tímu Marián Križan.

V NŠK pôsobíte už takmer 5 rokov. Ako vnímate aktuálnu etapu v ktorej hráte v A – tíme druhú najvyššiu regionálnu súťaž?

Po tých rokoch hráme iný futbal ako sme hrali doteraz, je to omnoho náročnejšie. Každý zápas v tejto súťaži nás preverí. Nie je to ako v predošlých sezónach, že sme mali priestor aj na slabšie výkony. Tentokrát nás už súper potrestá za každú chybu. Hlavne som rád za skúsenosti, ktoré naberám či už ja, alebo moji mladší spoluhráči.

Zo základnej zostavy ste najstarším hráčom, no na výkonoch to vidieť nie je. Čo sa snažíte odovzdať svojim mladším spoluhráčom?

Keďže patrím medzi hráčov, ktorí hlavne behajú, bojujú a sú tvrdí v súbojoch, snažím sa aby aj mladší chalani dostali do seba nejaké z týchto vlastností. Prvoradé je samozrejme aby mali snahu. Či už vyhrávame alebo prehrávame je nutné, aby podali výkon na hranici svojich možností. Bez toho sa nebudú zlepšovať. Veľa z týchto vlastností má určite Viktor Uhlár, je to taký malý bombardér. Obaja hráme na kraji obrany a vidím, že aj keď je mladý, tak má toho veľa pred sebou.

V sobotu sa stretnete v súboji s FK Vajnory, ktoré nedávno hrali III. ligu. Aké sú Vaše pocity pred týmto zápasom?

O Vajnoroch vieme, že majú skúsených hráčov. Podobne na tom boli aj Jarovce, no verím, že sme sa poučili. Hráme doma, takže sa nebudeme chcieť prispôsobiť súperovi ale naopak im budeme chcieť vnútiť náš štýl hry. Určite zlepšíme pohyb a dôraz, hlavne čo sa týka hry pred bránami. Verím, že opäť na NŠK príde dobrá divácka kulisa, ktorá nás bude hnať smerom k víťazstvu.

NŠK 1922 Bratislava – FK Vajnory

9. kolo IV. Liga BFZ
Sobota 2.10.2021
13:30 Štadión NŠK

Vstupné: 2€
Hráči NŠK v klubovom oblečení majú vstupné zdarma.