Podporte svojimi 2% z daní mládež NŠK
04.02.2021

Podporte svojimi 2% z daní mládež NŠK

Priatelia, podporovatelia a fanúšikovia mládežníckeho futbalu v Bratislave. Každoročne sa na Vás obraciame so žiadosťou o venovanie 2% z Vašich daní v prospech Novomestského športového klubu 1922 Bratislava. Výnimkou nie je napriek komplikovanej situácii ani tento rok.

Náš futbalový klub sa už 7 rokov úspešne venuje práci s mládežou. V rámci klubu pôsobí dovedna 16 mládežníckych kategórií, z ktorých sú 2 dievčenské. Každé euro do rozpočtu klubu dlhodobo a viditeľne zlepšuje podmienky pre takmer 300 športujúcich detí.

Naša mládež sa postupne dostala medzi špičku v rámci regionálnych súťaží Bratislavského futbalového zväzu. Dievčatá patria medzi pravidelné účastníčky I. ligy Slovenského futbalového zväzu.

Cieľom NŠK je zapracovať mladých hráčov do seniorského futbalu. Naši hráči dostávajú už v mladom veku príležitosť v dvoch seniorských tímoch, ktoré zažívajú aj vďaka nim nebývalý progres. No v neposlednom rade sú to aktívne žijúci ľudia, ktorí tvoria komunitu s mnohými pozitívami aké nám šport prináša.

Vaše 2% z daní nám môžete poskytnúť aj vďaka našim „starým pánom“, ktorí nám pomáhajú okrem iného aj s touto administratívnou činnosťou. Prostredníctvom nich zabezpečujeme z nadobudnutých financií nielen pomôcky potrebné k tréningom, údržbu dvoch veľkých futbalových ihrísk a troch tréningových plôch ale napríklad aj opravu sociálnych zariadení v budove.

Ďakujeme za pomoc a prejavenú dôveru!

V prípade, že sa rozhodnete podporiť našu mládež, príspevok pošlite prosím na:

AMATÉRSKY CLUB OLD BOYS ZMDŽ

Adresa: Komárnická 116/24, 82103 Bratislava

IČO: 42414717

Právna forma: Občianske združenie

IBAN číslo účtu: SK9183300000002600871968 / kód banky: 8330 (Fio banka a.s)


Informácie a zdroje k postupu pri poukázaní 2% z daní:
http://rozhodni.sk/
https://www.slovensko.sk/sk/zivotne-situacie/zivotna-situacia/_ako-poukazat-2-z-dani/

 

ZAMESTNANEC

1. Do 15.2.2020 požiadajte svojho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie preddavkov na daň. Následne je potrebné požiadať svojho zamestnávateľa aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane za rok 2019

2. Z tohto potvrdenia zistíte výšku Vami zaplatenej dane z príjmu za rok 2019 a z nej je možné vypočítať sumu max. 2% (musí to byť najmenej 3 EUR), ktoré môžete poukázať Nadácii slovenského futbalu

3. v prípade, že ste odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín, môžete poukázať sumu až do výšky 3% (opäť minimálne 3 EUR)

4. Potvrdenie o zaplatení dane aj Vyhlásenie, prípadne aj potvrdenie, že ste v roku 2019 dobrovoľnícky odpracovali minimálne 40 hodín, je potrebné doručiť na daňový úrad podľa Vášho bydliska do 30.4.2020. Adresu si môžete zistiť prostredníctvom linku

https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/zistenie-miestnej-prislusnost

FYZICKÁ OSOBA

1. Je potrebné si vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane (resp. 3% v prípade odpracovania minimálne 40 hodín ako dobrovoľník - je nutné k tomu priložiť potvrdenie od organizácie, pre ktorú ste dobrovoľnícky pracovali)

2. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú uvedené kolonky na poukázanie 2% (resp. 3%) z dane v prospech prijímateľa nasledovne:

- v daňovom priznaní typu A (strana 5 - VIII. oddiel)
- v daňovom priznaní typu B (strana 11 - XII. oddiel)
3. Riadne vyplnené daňové priznanie je potrebné doručiť v lehote daňového priznania (do 31.3.2020, v prípade odkladu najneskôr do 30.6. resp. 30.9.2020) na príslušný daňový úrad.