„A“ tím do jarnej časti s jasným cieľom
22.03.2018

Po nevydarenej jesennej časti sezóny, je tím Ladislava Horváta st. na poslednom mieste tabuľky V. ligy Obfz – mesto. Kvôli celkovej obmene kádra sa hráči dlho zohrávali a na výsledkoch to bolo vidno. Až ku koncu októbra, sa prejavila tvrdá práca a predpoklady ktoré majú. Predvedená hra sa zlepšovala, preto prišli aj výsledky. Existenčný zápas na horúcej pôde Chorvátskeho Grobu, skončil pre našich hráčov pozitívnym výsledkom 1:2. Záverečný zápas jesene sme doma privítali ŠK Krasňany a bolo sa na čo pozerať. Chlapci posmelení víťazstvom prestrieľali súpera 5:3 a to najmä zásluhou Mariána Križana ktorý vsietil 4 góly. Po poslednom kole sme na predposledný OŠK Chorvátsky Grob strácali 2 body.

Cieľ daný na úvod zimnej prípravy bol teda jasný. Urobiť všetko preto, aby sme zotrvali v V. lige. Tím sa zúčastnil zimnej ligy BFZ kde striedal dobré výsledky so slabšími proti treťoligistom. Na záver prípravy sme odohrali ešte tri zápasy, všetky sme vyhrali. S GFC Griňava zápas skončil vysokou výhrou 8.3, s FK Dragons 4:0. Na záver sme privítali v prípravnom zápase ŠK Šenkvice. Ťažký terén na našom vedľajšom ihrisku poriadne preveril oba tímy.  V prvom polčase sme sa ujali vedenia a nepremenili viaceré šance. Úvod druhého polčasu patril našim hráčom. Po dlhšom tlaku sme skórovali z penalty. Od toho momentu bol zápas bojovný, hralo sa vo vysokom tempe hore-dole. Súperovi sa nakoniec podarilo prekonať nášho brankára a upraviť tak výsledok na 2:1. Záver zápasu si už naši hráči postrážili a sebavedomo dokráčali k tretej výhre v rade.

Celý klub verí že po dobrom závere jesennej časti a zimnej prípravy, začneme úvodný zápas kvalitným výkonom. V sobotu 17.3.2018 odohráme zápas proti MŠK Iskra Petržalka na súperovej pôde o 10:30.