A - tím: Penaltová prehra na záver jesene
18.11.2019

A - tím: Penaltová prehra na záver jesene

NŠK 1922 Bratislava ŠK Vrakuňa Bratislava 1:1 (2:4 na pokutové kopy)

Góly: 4.Bellay-22. Rédler 


Zostavy: 

NŠK 1922: Novosad-Varga, Dičér, Gabriel, Križan, Jajcay, Hošo, Horvát, Novák, Trebuľa(63.Kriš), Bellay

Vrakuňa: Krnáč-Rozbora, Sivák, Markovič, P. Rédler, Dornai, V. Redler, Tomek(46.Kochan), Bobek, Veljačík(46.Šuchter), Zavřel 


Náš tím sa po uzavretí jesennej časti súťaže predstavil na domácej pôde ešte raz, keď v 1. kole Pohára Bratislavského futbalového zväzu privítal kolektív zo IV. ligy ŠK Vrakuňa Bratislava. Tréner Ladislav Horvát dal dôveru rovnakej zostave ako v zápase proti Vrakuni B. NŠK sa ujalo vedenia v 4. minúte keď zlú rozohrávku Martina Krnáča zachytili domáci futbalisti a Patrik Bellay preloboval gólmana Vrakune. V 22. minúte vyrovnal kapitán Vrakune Patrik Rédler, ktorého strieľaný center skončil v Novosadovej sieti. Ďalšie šance naši hráči nepremenili, hostia buď minuli bránu, alebo zakročil brankár Daniel Novosad. V riadnom hracom čase sa skončil zápas nerozhodne 1:1, a tak nasledovali penalty. Z nášho tímu nepremenili svoje pokusy kapitán Roman Jajcay a Marek Gabriel. Z hráčov Vrakune trafil do brvna Michal Šuchter. Penalty NŠK premenila dvojica Matúš Dičér a Patrik Bellay a tak sa po výhre 4:2 na penalty tešili z postupu ďalej štvrtoligová ŠK Vrakuňa Bratislava. 

Rozhovor s trénerom Ladislavom Horvátom ml.: 


Ako hodnotíte zápas pohára BFZ v ktorom Váš tím prehral až na strely zo značky pokutového kopu?

Pokiaľ začnem od defenzívnej časti hry tak si myslím, že sme obstáli v tejto skúške. Súper okrem gólového momentu, čo bol prakticky center, mal len dve ďalšie ohrozenia brány a tri pološance. Absentovala nám medzihra v takej miere, na akú sme zvyknutí. Nahradili sme to ale veľmi dobrým prechodom do útočnej fázy hry. Práve tam bol kľúčový problém. V našej súťaži sa nestretávame s takto vyspelými súpermi a preto bolo nízke percento dobrých riešení v poslednej tretine ihriska. Je samozrejmé že ak hráte so štvrtoligovým celkom, nepremeniť štyri vyložené šance je neprijateľné. Celkovo som s touto konfrontáciou spokojný, chlapcom nie je čo vyčítať. Rok budovania tohto celku začína ukazovať reálny potenciál tímu. Penaltový rozstrel nebudem hodnotiť, je to lotéria. 


Ako ste celkovo spokojný s priebehom jesennej časti sezóny?

Jeseň sme si všetci v tíme a klube užili. Po niekoľkých rokoch je tu tím ktorí vyhráva. Rozdiel je ale v tom že káder je zložený tak, že sa ešte bude rozvíjať jeho potenciál. Síce sme v úvode sezóny inkasovali facku od druhého celku tabuľky ale práve tento moment nás vrátil na zem. Hráči tvrdo dreli na tréningu. Takouto účasťou a tréningovou zaťaženosťou sa nemôžu pochváliť ani niektoré tímy z tretej ligy a to tam hráči hrajú futbal za odmeny. Celkovo sa stretla veľmi dobrá partia ktorá sama seba ženie k lepším výkonom a to je zásadné. V ťažkých momentoch, ako bol napríklad zápas s Récou, sa tím zomkol a bojoval. Ani jeden zápas okrem prvého kola nikto nevypustil, práveže stupňovali svoju formu. Spokojnosť je tým pádom veľká, no netreba zabúdať že sme len v polovici našej cesty.

Dokedy mužstvo trénuje a kedy začne so zimnou prípravou a prípravnými zápasmi?


Trénovať budeme do začiatku decembra ale už len zľahka. Posledný zápas ukázal únavu všetkých hráčov preto to nebudeme dlho naťahovať , treba si aj oddýchnuť. Prípravu začneme 16.1.2020. Prihlásili sme sa do zimného turnaju BFZ kde máme možnosť hrať aj proti tímom z vyšších líg. Do kádra sa už stabilne zapoja hráči ročníka 2001 z dorastu. Tím by mal ostať bez väčších zmien. Už sme v momente keď chceme čerpať len z našej mládeže a tým nakombinovať skúsenosti s mladíckym entuziazmom. Verím že sa na jarnú časť zodpovedne prichystáme a budeme pokračovať v dobrých výsledkoch. Chcem sa v mene tímu poďakovať za doterajšiu podporu všetkých priaznicov NŠK, vážime si to.